بهداشت و سلامتدرمان

کدام ویتامین ها در دوران کرونا مصرف شود

کدام ویتامین ها در دوران کرونا مصرف شود

هرچند که تحقیقات مربوط به ویروس کرونا در سراسر جهان تکمیل نشده و اطلاعات دقیقی در مورد این ویروس عفونی واگیردار وجود ندارد اما پزشکان از تاثیر برخی ویتامین ها در پیشگیری، کنترل و درمان کووید 19 گفته اند به همین دلیل در این مقاله به این موضوع که کدام ویتامین ها در دوران کرونا مصرف شود می پردازیم. داشتن تغذیه مناسب در دوران نقاهت کرونا بسیار مهم است به طوریکه گاهی با گنجاندن برخی میوه ها و سبزیجات در کنار غذا، نیازی به مصرف قرص و مکمل نیست و نیاز بدن تامین می شود.

در دوران کرونا کدام ویتامین ها را مصرف کنیم

  1. ویتامین D : ویتامین دی به شدت روی پاسخ به عفونت تأثیر می گذارد همچنین دریافت مناسب این ویتامین از منابع غذایی به صورت روزانه منجر به افزایش سطح ایمنی در بدن می شود.
  2. ویتامین c : ویتامین سی دارای اثر ضد التهابی است و موجب افزایش ایمنی سلولی می شود و علاوه بر اینکه یک آنتی اکسیدان قوی است، منجر به بهبود جذب آهن در بدن می شود.
  3. زینک و آهن : مصرف قرص زینک به تامین روی در بدن کمک می کند. روی و آهن قادر هستند در دوران نقاهت بیماری کرونا در تقویت سیستم ایمنی بدن بیمار را یاری بدهند.
  4. ویتامین B۱۲ : بیماران مبتلا به کووید-۱۹ که کم خونی و بیماری های التهابی روده دارند باید حتما ویتامین B۱۲ را به صورت تزریقی یا خوراکی مصرف کنند. کمبود ویتامین B۱۲ باعث پیشرفت سریع عفونت های ویروسی می شود.

کدام ویتامین ها در دوران کرونا مصرف شود
کدام ویتامین ها در دوران کرونا مصرف شود

بیشتر افراد پس از ابتلا به ویروس کرونا به فکر مصرف ویتامین می افتند اما بهترین کار این است که در اقدامی پیشگیرانه و قبل از ابتلا، نسبت به تامین ویتامین های مورد نیاز بدن اقدام کنید تا با تقویت سیستم ایمنی بدنتان حتی در صورت ابتلا به کووید 19، این بیماری را در حد خفیف تجربه کنید. البته همانطور که گفتیم فقط در صورت کمبود و نیاز بدن است که باید نسبت به مصرف ویتامین ها اقدام کنید در غیر اینصورت مصرف بی رویه و خودسرانه چیزی جز آسیب به دنبال نخواهد داشت پس بهترین کار مراجعه به پزشک و انجام یک آزمایش برای اطلاع از وضعیت ویتامین ها و مواد مغذی در خون است و سپس در صورت صلاحدید و تجویز پزشک نسبت به مصرف مکمل ها اقدام کنید.

تمامی این اقدامات به منظور بالا بردن سطح ایمنی بدن برای مقابله با ویروس می باشد که جا دارد اشاره کنیم ترس و استرس می توانند نقش منفی در ایمنی بدن داشته باشند به همین دلیل لازم است راهکارهای حفظ سلامت روان در دوران حضور کرونا را یاد بگیریم.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن