پوست و موزیبایی

چرا عرق بدن بوی بد می دهد

چرا عرق بدن بوی بد می دهد

چرا عرق بدن بوی بد می دهد ؟عرق بدن یک پدیده پیچیده است که تحت تاثیر آرایش ژنتیکی، سن، رژیم غذایی و بهداشت فردی قرار دارد. دو نوع عرق در بدن ترشح می شود که هر دو نوع بی بو هستند و علت بوی بد عرق انسان به دلیل وجود باکتری هایی در سطح پوست است که در ادامه دقیق تر توضیح می دهیم. اگر دوست دارید با روش های خانگی و کم هزینه از شر این بوی بد خلاص شوید، پیشنهاد می کنیم مقاله درمان بوی بد عرق بدن با مواد طبیعی را مطالعه نمایید.

بدن انسان میلیون ها غده تولید عرق دارد و این غده ها دو نوع اصلی دارند :

  • غده های اکرینی : که در تمام سطح پوست وجود دارند و به طور معمول آب و نمک ترشح می کنند.
  • غده های آپوکرینی : در دوران بلوغ در قسمت های خاصی از بدن از جمله زیر بغل ایجاد می شوند و مایعی حاوی پروتئین و چربی ترشح می کنند که این ترشحات به تنهایی هیچ بویی ندارند.

همه قسمت های بدن انسان با باکتری هایی پوشیده شده که تعداد این باکتری ها در جاهای مرطوب بیشتر از قسمت های دیگر بدن است. این باکتری ها در میان ترشحات زیر بغل غوطه ور هستند و از چربی و پروتئین خارج شده از بدن تغذیه می کنند و از این مواد بی بو یک ماده با بوی بد تولید می کنند. بعضی از این تولیدات حاوی سولفور (ماده ای که در پیاز هم وجود دارد) هستند. این بوها از زیربغل به پرواز در می آیند و به بینی ما می رسند.

چرا عرق بدن بوی بد می دهد
چرا عرق بدن بوی بد می دهد

چه چیزی باعث ماندگاری بوی بد بدن می شود؟

بستگی به این دارد که بدن شما چقدر مواد مغذی برای باکتری ها ترشح می کند البته این موضوع برای افراد مختلف هم متفاوت است در حقیقت ژنی که باعث ایجاد بوی بدن می شود در هر قاره با قاره دیگر تفاوت دارد.

مقدار ترشح آدرنالین در خون در حجم مایعی که توسط غدد اکرین تولید می شود، اثر دارد به همین دلیل وقتی عصبی هستیم بوی بدنمان بیشتر می شود. نحوه آرایش باکتری ها و تمرکز آنها در میان افراد مختلف با هم فرق دارد. حتی غذایی که می خوریم هم بر بوی بد بدن انسان تاثیرگذار است.  

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن