پوست و موزیبایی

پرپشت کردن ابرو با مواد طبیعی

پرپشت کردن ابرو : افزایش رشد ابرو

ابروهای پهن و پرپشت تاثیر زیادی در افزایش زیبایی چهره و کاهش سن دارد به همین دلیل بسیاری از خانم ها به دنبال راه های افزایش رشد ابرو هستند. امروزه از تکنیک های مختلفی مانند میکروبلیدینگ، میکروپیگمنتیشن، میکروشیدینگ و غیره برای برای پوشش فضای خالی بین ابروها استفاده می شود، اما اگر می خواهید ابروهایتان به صورت طبیعی رشد کند با روش های خانگی پرپشت کردن ابرو همراه ما باشید.

روش های خانگی پرپشت کردن ابرو عبارت اند از :

1 . تقویت ابرو با لیمو :

لیمو یکی از بهترین و موثرترین ماده های طبیعی برای تقویت ابرو می باشد. لیمو به دلیل داشتن مقدار زیادی ویتامین C و B، اسید فولیک و مواد مغذی، می تواند به رشد سریع ابروهای کمک کند. در این روش باید نصف لیمو را به مدت چند دقیقه روی ابروهایتان ماساژ دهید، پس از گذشت مدت زمان حدود 15 الی 20 دقیقه ابروهایتان را با آب ولرم و شوینده ملایم بشویید.

لیمو به تنهایی تاثیر زیادی در تقویت ابروها دارد اما برای نتیجه گیری بهتر و سریع تر می توانید تکه های آن را با 1/4 فنجان روغن نارگیل گرم کرده و استفاده کنید، برای این کار کافی است هر شب قبل از خواب محلول به دست آمده را روی ابروهایتان بمالید و اجازه دهید تا صبح بماند. این نکته را در نظر داشته باشید که بهتر است تا چند ساعت پس از استفاده از لیمو در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.

پرپشت کردن ابرو
پرپشت کردن ابرو

2 . پهن کردن ابرو با روغن زیتون :

روغن زیتون یکی دیگر از مواد طبیعی است که تاثیر زیادی در تقویت ابروها دارد. در این روش باید هر شب قبل از خواب، مقداری روغن زیتون را روی ابروهایتان مالیده و به مدت چند دقیقه ماساژ دهید، بهتر است بگذارید روغن تا صبح روی ابروهایتان بماند. استفاده از چند قطره عسل طبیعی به همراه روغن زیادی شما را زودتر به نتیجه دلخواهتان می رساند.

3 . افزایش رشد ابرو با سیر :

سیر یک ماده طبیعی با خواص فراوان می باشد که یکی از آن ها افزایش رشد ابروها است. برای استفاده از این روش باید چند حبه سیر را به خوبی بکوبید تا عصاره آن خارج شود، عصاره را روی ابروهایتان بمالید و به خوبی ماساژ دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است سیر باعث ایجاد سوزش شود بنابراین اگر نمی توانید آن را تحمل کنید و یا به سیر آلرژی دارید، به سراغ سایر روش های ذکر شده بروید، همچنین باقی ماندن سیر به مدت طولانی باعث سوختگی می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن