جراحی زیباییزیبایی

پروتز لب چگونه انجام می شود؟

هدف از انجام پروتز لب چیست؟

پروتز لب تکنیکی برای بزرگ کردن لب های نازک و کوچک می باشد. فرایند برجسته کردن لب یا حجم دادن به لب با دو روش جراحی و غیر جراحی امکان پذیر می باشد. بعد از چشم، لب در زیبایی صورت نقش مهمی دارد. هدف از جراحی زیبایی لب فقط شامل حجم دادن و برجسته سازی لب نمی باشد بلکه برای رفع سایر نقص های لب مانند : کاهش حجم لب، بالا کشیدن لب و … نیز می شود. در ادامه مطالب به توضیح تمام روش های جراحی و غیر جراحی پروتز لب پرداخته ایم جهت آشنایی کامل با این تکنیک ها تا انتهای مطالب با ما همراه باشید.

 

پروتز لب
پروتز لب

روش های پروتز لب عبارت اند از :

1 _ برجسته کردن لب با تزریق ژل

تزریق ژل محبوبترین روش حجیم سازی لب با می باشد. برندهای زیادی از ژل ها وجود دارد که شایع ترین آن ها هیالورونیک اسید می باشد این ماده خیلی زود جذب بدن می شود اما امروزه از تکنولوژی های جدیدی در ساخت این ژل استفاده می شود که باعث می شود ماندگاری آن تا 6 ماه هم برسد که با تزریق مداوم این روند بیشتر خواهد شد. ژل هایی با ماندگاری بیش از یک سال هم وجود دارد که به دلیل عوارض زیاد به هیچ عنوان توصیه نمی شود. در صورتی استفاده از ژل های نامرغوب و تزریق غیر استاندارد آن در لب موجب نامتقارن دیده شدن لب ها، حرکت ژل ها به نقاط دیگر و ایجاد عفونت می شود که در اغلب موارد منجر به خارج کردن ژل خواهد شد اما با انتخاب یک کلینیک معتبر دیگر هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت.

2 _ حجم دادن به لب با تزریق چربی

در این تکنیک از چربی قسمت هایی مانند شکم و ران برمی دارند و پس از پاکسازی به لب تزریق می کنند. شکل دادن به لب در این روش نسبت کمی دشوار است و به خوبی تزریق ژل نمی شود اما از مزایای این روش نسبت به تزریق ژل می توان به ماندگاری بیشتر و عوارض کمتر اشاره کرد.

3 _  پروتز لب به روش جراحی

پروتز برای آن دسته از افرادی که می خواهند برای همیشه لب های حجیم داشته باشند مناسب است زیرا تنها روش دائمی حجیم سازی لب جراحی می باشد. در این روش با ایجاد برش و قرار دادن پروتز های نرم داخل لب برای برجسته سازی لب استفاده می شود. جراحی روشی دائمی اما بسیار پرخطر است به همین دلیل استفاده از این روش خیلی مورد استقبال قرار نمی گیرد. در ادامه مطالب به برخی عوارض جراحی لب پرداخته ایم.

پروتز لب چه عوارضی به همراه دارد؟

جراحی لب عوارض مانند : خارش، تورم، قرمزی می باشد که با تجویز دارو توسط پزشک پس از مدتی از بین می رود اما در برخی موارد ممکن است پروتز از لب خارج شده و یا به قسمت های دیگر حرکت کند که در این صورت حتما باید پروتز را خارج کرد. در صورت استفاده کردن از سیگار روند بهبود زخم طولانی تر می شود بنابراین تا زمانی که زخمتان به صورت کامل خوب نشده است از کشیدن سیگار بپرهیزید. برخی بیماری ها مانند دیابت، فشار خون بالا و وجود تبخال مانع از انجام این جراحی می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن