جراحی زیباییزیبایی

مراقبت های قبل و بعد از لیپوساکشن

مراقبت های قبل و بعد از لیپوساکشن

لیپوساکشن یک روش کم تهاجمی چربی کشی است که با ایجاد یک سوراخ کوچک در ناحیه عمل (می تواند شکم، پهلو، بازو، ران، غبغب و … باشد) اقدام به خارج کردن چربی های اضافه می نماید و لازم است که ما قبل عمل مراقبت های قبل و بعد از لیپوساکشن را بدانیم.

نکات مهم قبل از انجام چربی کشی عبارت اند از :

با مشورت پزشک خود شیوه بیهوشی حین عمل را با توجه به شرایط تعیین نمایید. این بیهوشی به دو صورت می تواند باشد :

  1. بی حسی موضعی که شخص هوشیار است
  2. بیهوشی عمومی که شخص در خواب است و حسی ندارد که البته این نوع بیهوشی به پزشک این اجازه را می دهد که چربی بیشتری را بردارد زیرا زمانی که شخص هوشیار است اگر از منطقه بی حسی خارج شود با ناراحتی و درد شخص مواجه می شود ولی در بی هوشی عمومی این محدودیت وجود ندارد.

تصویر ذهنی بدن خود را برای بعد از عمل بر اساس واقعیت بسازید یعنی انتظار نتیجه خارق العاده نداشته باشید و از پزشک خود بخواهید نمونه کارهای قبل و بعد را به شما نشان بدهد که بتوانید یک تصور واقعی از بدن و شکل اندام خود پس از عمل داشته باشید همچنین پزشک می تواند در صورت داشتن امکانات تصویر بعد از عمل بدن شما را به صورت کامپیوتری درست کند و به شما نشان بدهد تا انتظارات واقع گرایانه داشته باشید.

با پزشک خود صادق باشید و حتما تمامی مشکلات و بیماری های خود و بیماری های ارثی خانواده و داروهای مصرفی را با او در میان بگذارید. دارو های آسپرین و NSAID (داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی) بدلیل خاصیت ضدانعقادی که دارند تا 10 روز قبل از عمل باید قطع شوند زیرا موجب بند نیامدن خون حین عمل و از دست رفتن مقدار زیادی خون می شوند.

مراقبت های قبل و بعد از لیپوساکشن
مراقبت های قبل و بعد از لیپوساکشن

مراقبت های لازم پس از لیپوساکشن عبارت اند از :

  • پس از انجام لیپوپلاستی اگر تحت بیهوشی عمومی بوده اید یک نفر شب اول همراه و مراقب شما باشد و اگر تحت بی حسی موضعی قرار داشته اید نیز بهتر است یک نفر شب اول همراه و مراقب شما باشد ولی این امر برای شخصی که تحت بی حسی موضعی قرار گرفته است، واجب نیست.
  • پس از انجام عمل لیپوساکشن گن های تنگی به شما داده می شود که باید آن ها را بپوشید تا عضو مربوطه را برای شکل گیری تحت فشار قرار دهد و این امر نیز می تواند 3 الی 4 روز پس از عمل محدودیت های بیشتری برای شما اعمال نماید اما کم کم عادی می شود.
  • از درد می توانید به عنوان راهنما برای انجام فعالیت های خود استفاده نمایید به این صورت که اگر کاری با درد برای شما همراه بود از انجام آن پرهیز نمایید که البته این درد به علت عمل دوره ای و کوتاه است و پس از مدتی نیز از بین می رود و همچنین می توانید با مصرف دارو های مسکن این درد را کنترل کنید.
  • تورم و قرمزی و کبودی برای مدتی پس از عمل لیپوساکشن است و معمولا تا 4 الی 5 هفته پس از عمل باقی می ماند و به مرور از بین می رود ولی در صورت طولانی شدن این زمان باید با پزشک خود صحبت کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن