زیباییماسک

ماسک خانگی تقویت کننده ناخن

ماسک خانگی تقویت کننده ناخن

در مقاله ماسک خانگی تقویت کننده ناخن قصد داریم با آموزش چندین ماسک خانگی به تقویت و استحکام ناخن ها کمک کنیم همچنین راه رشد و بلند شدن ناخن در 10 روز را یاد بگیریم.

ماسک های خانگی ساده برای تقویت ناخن و درمان شکنندگی ناخن ها

  1. یک قاشق چایخوری روغن بادام تلخ را با یک قاشق چای خوری روغن زیتون مخلوط کرده و سپس کپسول ویتامین E را می بریم و روغن آن را به ترکیبمان اضافه می کنیم و با هم مخلوط می کنیم. این ماسک را داخل بطری یا ظرف لاک نگه دارید و راحت استفاده کنید .
  2. داخل پیاله یک عدد زرده تخم مرغ را با یک قاشق چایخوری عسل مخلوط می کنیم تا ترکیب یکدستی به دست بیاید سپس به کمک یک براش، مثل لاک ماسک را به خورد ناخن ها می دهیم. این ماسک باید 20 دقیقه روی ناخن ها باقی بماند و سه بار در هفته باید این کار را تکرار کنید .

آموزش ماسک خانگی برای رشد سریع ناخن در 10 روز

مراحل کار به دو قدم ساده تقسیم می شود. قدم اول این است که یک ماده برای خیساندن ناخن ها درست کنید و قدم دوم درست کردن روغن پوست است .

طرز تهیه محلول خیساندن ناخن ها

برای اینکار نصف لیمو ترش به همراه یک قاشق چایخوری روغن زیتون خالص، یک قاشق چایخوری نمک و نصف کاسه آب ولرم نیاز دارید. آب لیمو را داخل کاسه که حاوی آب ولرم است می ریزیم (آب نباید داغ باشد) بعد یک قاشق چایخوری روغن زیتون به کاسه اضافه می کنیم و در نهایت نمک را هم به ترکیب اضافه کرده و خوب هم می زنیم.

لیمو ویتامین C دارد که برای رشد ناخن لازم است و همینطور به درخشان شدن ناخن ها کمک می کند. نمک پوست را نرم و ناخن ها را قوی می کند. نمک همچنین به مقابله با باکتری ها که جلوی رشد ناخن ها را می گیرد، کمک می کند.

طرز تهیه روغن پوست ناخن ها

فقط به دو ماده ساده نیاز داریم که یکی از آنها روغن زیتون و دیگری دو کپسول ویتامین E می باشد و البته یک ظرف تمیز که مخلوط را داخل آن بریزیم. یک قاشق سوپ خوری روغن زیتون را داخل ظرفتان بریزید و کپسول های ویتامین E را هم داخل ظرف خالی کنید و ترکیب را با هم مخلوط کنید.

وجود ویتامین E در کنار روغن زیتون به گردش خون بهتر و رشد ناخن ها کمک می کند .شما می توانید این ماسک روغن را تا 3 ماه در دمای اتاق نگهداری کنید. 

ماسک خانگی تقویت کننده ناخن
ماسک خانگی تقویت کننده ناخن

طریقه مصرف : این پروسه 10 روزه است و در این مدت شما از ناخن های کوتاه و شکننده به ناخن های بلند و محکم می رسید. در روز اول ناخن ها را داخل کاسه قرار دهید تا خیس شوند و ماساژ دهید و بعد از نیم ساعت ناخن ها و دستتان را  با یک حوله تمیز پاک کنید؛ نیاز به شست و شو نیست . 

قدم دوم استفاده از روغن پوست است که می توانید از گوش پاک کن استفاده کنید روغن را به پوست اطراف ناخن برسانید و دورانی ماساژ دهید. ناخن هایتان را داخل روغن غوطه ور نکنید چون باعث ایجاد باکتری می شود.

اینکار را به مدت 10 روز تکرار کنید و نتایج حیرت انگیز آن را مشاهده کنید و فراموش نکنید که برای هر بار مصرف باید محلول خیساندن ناخن ها را دوباره درست کنید و از محلول روز قبل استفاده نکنید .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن