جراحی زیباییزیبایی

لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک باسن

یکی از محل های انباشت چربی ، باسن است که چربی آن از نوع مقاوم بوده و به آسانی آب نمی شود و نیازمند یک دوره طولانی ورزش و رژیم است و برای برخی حتی پس از این دوره طولانی نتیجه مطلوب حاصل نمی شود . لیپوماتیک باسن یک روش حذف چربی و پیکرتراشی با هدف زیبایی می باشد .

پیکرتراشی باسن دقیقا چه کار می کند؟ یک باسن بزرگ و پهن را به یک باسن گرد و کوچک با انحنای زیبا تبدیل می کند . اینکار با حذف و جا به جایی چربی ها در ناحیه باسن انجام می شود البته وجود مقداری چربی در ناحیه باسن ضروری است چراکه کار محافظت از اسکلت استخوانی به هنگام نشستن را بر عهده دارد .

چه کسانی مناسب عمل پیکرتراشی باسن می باشند؟

 • داشتن سلامت کلی ایده آل ترین حالت برای انجام این جراحی است . 
 • کسانی که سیگار می کشند مناسب این جراحی نیستند .
 • اگر داروی خاصی مصرف می کنید یا دچار بیماری های خاص (قلبی – ریوی – خونی و …) هستید ، حتما جراح را در جریان بگذارید .
 • قبل از تصمیم به کوچک کردن باسن ، با رژیم و ورزش به تناسب اندام بیندیشید . این جراحی مناسب کسانی است که چاق نیستند اما باسنشان انباشته از چربی است . باسن جدید باید متناسب با هیکل بیمار باشد در نتیجه لازم است که فرد از تناسب کلی اندام برخوردار باشد و مشکل فقط باسن بزرگ (علت آن می تواند ژنتیکی باشد) و دفرمه باشد .
 • زمانی که چربی از زیر پوست تخلیه می شود ، پوست باید از خاصیت کشسانی لازم برخوردار باشد تا شل و آویزان نشود . در مورد کیفیت پوستتان با جراح صحبت کنید .

مراحل عمل لیپوماتیک باسن

 1. پس از عبور از جلسات مشاوره بالاخره زمان عمل تعیین می شود و یکسری دستورالعل های قبل و بعد از عمل را جراح به شما گوشزد می کند . 
 2. این جراحی تحت بی حسی موضعی انجام می شود.
 3. دستگاه لیپوماتیک مجهز به سنسورهایی است که فقط به هنگام برخرد با بافت چربی فعال می شود و به بافت های دیگ آسیب نمی رساند همچنین یک سنسور حرارتی تعبیه شده تا پوست نسوزد . 
 4. میله باریک دستگاه توسط برش کوچکی که جراح ایجاد می کند ، وارد باسن شده و اقدام به جدا کردن چربی از بافت و مایع کردن چربی ها می کند .
 5. در پایان به کمک ساکشن ،چربی مایع شده از باسن خارج می شود و عمل پایان می یابد .
 6. البته در مواردی که بیمار تقاضا کند، این چربی به نقاط دیگر بدن مثل لب و گونه تزریق می شود .
لیپوماتیک باسن
لیپوماتیک باسن

در مورد عوارض لیپوماتیک باسن باید بگوییم که هیچ جراحی بدون عوارض نیست اما این عمل به دلیل نبود بیهوشی ، عوارض بیهوشی را ندارد و همچنین سنسور حرارتی مانع سوختن پوست می شود اگر تمایل دارید دقیق تر به این موضوع بپردازید ما در مقاله ای جداگانه به عوارض پرداخته ایم . 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن