پوست و موزیبایی

لایه برداری پوست با طب سنتی

لایه برداری پوست با استفاده از مواد طبیعی و خانگی :

پوست به دلایل مختلفی مانند آلودگی هوا، اشعه های مضر نور خورشید، باقی ماندن لوازم آرایشی روی پوست و غیره تیره و کدر می شود و به همین دلیل شما باید هر چند وقت پوستشان را لایه برداری می کنند. در این مطلب انواع روش های لایه برداری پوست را برایتان آورده ایم جهت کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

روش های خانگی لایه برداری پوست عبارت اند از :

1 . ماسک موز، شیر و جو دوسر :

ابتدا 1 عدد موز رسیده، 1 قاشق غذاخوری شیر و 2 قاشق غذاخوری جو دوسر تهیه کنید. تمامی مواد را با یکدیگر ترکیب کرده و به خوبی له کنید تا به شکل خمیر دربیاید. پوستتان را به مدت 3 الی 4 دقیقه با خمیر به دست آمده ماساژ دهید و در نهایت صورتتان را با آب گرم بشویید.

2 . ماسک شکر و روغن زیتون :

ترکیب شکر و روغن زیتون یکی از بهترین ماسک های لایه بردار پوست است. در این روش به 1 قاشق چای خوری شکر قهوه ای و چند قطره روغن زیتون نیاز دارید. ابتدا پوستتان را با آب و شوینده ملایم بشویید سپس مواد را با یکدیگر نرکیب کرده و روی پوست خود قرار دهید، حدود 2 الی 3 دقیقه مواد را روی پوست ماساژ دهید تا سلول های مرده از بین بروند، و درنهایت صورتتان را با آب گرم بشویید.

لایه برداری پوست
لایه برداری پوست

3 . ماسک بادام و عسل :

یکی دیگر از ماسک های موثر برای لایه برداری پوست ترکیب بادام و عسل می باشد. ابتدا 4 الی 6 عدد بادام را در آسیاب کن بریزید تا پودر شوند سپس آن را با 1 قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید، ترکیب به دست آمده را به مدت 5 الی 10 دقیقه روی پوستتان قرار دهید و در نهایت صورتتان را با آب گرم بشویید.

4 . ماسک شکر و آبلیمو :

در این روش باید 1 قاشق چای خوری آبلیمو و شکر را با یکدیگر ترکیب کرده و روی پوست خود بمالید، پس از گذشت مدت زمان حدود 2 الی 3 دقیقه می توانید صورتتان را بشویید. این نکته را در نظر داشته باشید آبلیمو باعث خشکی پوست می شود بنابراین آن را بیش از حد روی پوستتان نگذارید همچنین بهتر است 1 الی 2 ساعت پس از استفاده از این ماسک در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن