بهداشت و سلامتبیماری ها

فتوایجینگ چیست

فتوایجینگ چیست

فتوایجینگ چیست ؟ Photoaging به پیری پوست ناشی از نور خورشید اشاره می کند. به خوبی ثابت شده است که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش UV باعث تغییراتی در ساختار پوست می شود. این اثرات در طول سال ها ایجاد می شود و به صورت چین و چروک، شل شدن و افتادگی، ضخیم شدن پوست و لکه های پیری و همچنین سرطان پوست ظاهر می شود. حتی اگر در معرض مستقیم نور خورشید نباشید، اشعه های مضر نور خورشید در داخل خانه، در ماشین یا هر محیطی که هستند، اثرات مخربی روی پوست دارند. این اثرات را ما با عنوان رادیکال های آزاد می شناسیم و می دانیم که راه مقابله با آن، آتی اکسیدان ها هستند.

شنیده ایم که نور خورشید منبع خوبی از ویتامین D است؛ با این عوارضی که اشعه خورشید دارد آیا صلاح است که در معرض تابش مستقیم قرار بگیریم؟

آکادمی پوست آمریکا (AAD) این کار را توصیه نمی کند در عوض دریافت این ویتامین را از یک رژیم غذایی سالم که شامل غذاهای طبیعی غنی از ویتامین D، غذاها و نوشیدنی های غنی شده با ویتامین D و یا مکمل های ویتامین D است، توصیه می کند.

چگونه می توانیم با فتوایجینگ مبارزه کنیم؟

پوست شما باید هر روز در برابر تابش نور خورشید محافظت شود، فرقی نمی کند که تابستان است یا زمستان، در خانه باشید یا ساحل، باید یک روتین مراقبتی داشته باشید.

فتوایجینگ چیست
فتوایجینگ چیست
  1. استفاده از یک ضدآفتاب مناسب که با پوست شما همخوانی دارد و تمدید آن در ساعات مشخص
  2. عینک آفتابی بزنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید بدون عینک آفتابی ممکن است دژنراسیون ماکولا را تسریع کند که علت اصلی نابینایی با افزایش سن است
  3. در ساعاتی که اوج تابش نور خورشید است (10 صبح تا 2 ظهر) سعی کنید که در معرض تابش مستقیم نور خورشید نباشید
  4. برای محافظت از صورت خود از کلاه لبه پهن استفاده کنید
  5. آنتی اکسیدان ها در مبارزه با علائم ناشی از فتوایجینگ عالی هستند بنابراین محصولات حاوی ویتامین C و سایر آنتی اکسیدان ها (سرم های پوستی انتخاب خوبی هستند) را به روتین خود اضافه کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا