پوست و موزیبایی

علت موهای زیر پوستی و جلوگیری از آن

علت موهای زیر پوستی و جلوگیری از آن

موهای زیر پوستی به موهایی که در زیر پوست و به صورت منحنی رشد می کنند، گفته می شود که دانه های قرمز و برجسته ای ایجاد می کند که گاهی عفونی و دردناک است. در این مقاله به علت موهای زیر پوستی و جلوگیری از آن می پردازیم البته توصیه می کنیم راه های درمان موهای زیرپوستی را که مطلب جداگانه ای است، مطالعه بفرمایید.

علت رویش موهای زیرپوستی

  • استفاده نکردن از فوم اصلاح و اصلاح خشک صورت ممکن است باعث رویش موها در زیر پوست شود
  • در جهت خواب و رشد مو شیو را انجام دهید و برای اصلاح از تیغ ژیلت تیز یک لبه استفاده کنید
  • پوشیدن لباس های تنگ اجازه نمی دهد موها در جهت درست رشد کنند
  • استفاده از موچین ممکن است باعث ایجاد موهای زیر پوستی شود البته برای جلوگیری از این اتفاق قبل از کندن موها به پوستتان مرطوب کننده بزنید
  • شستشوی صحیح پوست به پاک کردن کثیفی ها و زدودن سلول های مرده پوست کمک می کند. اگر لایه ای از سلول های مرده و آلودگی روی پوست باقی بماند مانع رشد صحیح موها شده و جلوی آن را می گیرد و مو به ناچار در زیر پوست رشد می کند
  • افرادی که موهای فر و ضخیم دارند احتمال رویش موها در زیر پوست بیشتر است
  • در فواصل زمانی کوتاه موها را شیو نکنیم
علت موهای زیر پوستی
علت موهای زیر پوستی

با همه این توصیه ها اگر موی بدن و صورتتان زیر پوستی رشد کند، پیشنهاد می کنیم که به یک دکتر پوست مراجعه کنید زیرا دانه های جوش مانندی که روی پوست ایجاد می شوند با خارش همراه هستند که اگر دست بزنید ممکن است مانند آکنه جایش بر روی پوست باقی بماند یا عفونت کند.

معمولا برای عفونی نشدن دانه های قرمز توصیه می شود روغن درخت چای و مرطوب کننده به پوستتان بزنید و برای کنترل عفونت شاید لازم به مصرف آنتی بیوتیک باشد. در مرحله آخر توصیه ما انجام لیزر برای متوقف کردن رشد موهاست که در بسیاری از موارد مشکل حل می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن