پوست و موزیبایی

علت ریزش مو

علت ریزش مو چیست؟

به دلیل اینکه مردان الگوی طاسی مردانه دارند بیشتر از زنان به ریزش مو دچار می شوند با این حال نازک شدن و ریزش مو نیز در زنان نیز به یک مسئله جدی تبدیل شده است. علت ریزش مو در برخی موارد مربوط به یک مشکل موقتی مانند : کمبود پروتئین و یا مسئله جدی تر در رابطه با سلامت بدن باشد. برای درمان ریزش مو هم در زنان و هم در مردان باید ابتدا دلایل ریزش مو را بررسی نمود. در ادامه مطالب چند مورد از علت های ریزش مو به همراه روش درمانی را برایتان آورده ایم با ما همراه باشید.

 

علت ریزش مو
علت ریزش مو

دلایل ریزش مو :

1_ تاثیرات دوران بارداری :

یکی از فشار های جسمی و هورمونی که منجر به ریزش مو می شود تاثیرات دوران بارداری می باشد. شاید شما فکر کنید در دوران بارداری شاهد ریزش مو خواهید بود در صورتی که ریزش مو مرتبط با تاثیرات دوران بارداری معمولا بعد از تولد بچه شروع خواهد شد.

درمان :

در صورتی که پس از تولد بچه دچار ریزش مو شدید اصلا نگران نشوید زیرا پس از گذشت مدتی کوتاه موهایتان شروع به رشد خواهد کرد.

2 _ کمبود پروتئین :

با توجه به تحقیقات انجام شده کمبود پروتئین در رژیم غذایی منجر به متوقف شدن رشد مو می شود تا پروتئین بدن تامین گردد. توقف رشد مو معمولا دو تا سه هفته بعد از کاهش میزان پروتئین بدن رخ می دهد.

درمان :

برای تامین پروتئین لازم بدن می توانید مواد غذایی سرشار از پروتئین مانند : گوشت ، مرغ ، ماهی و غیره را در برنامه غذایی خود قرار دهید در صورتی که گوشت نمیخورید حبوبات جایگزین مناسبی می باشد.

3 _ هورمون های زنانه :

تغییرات هورمون های زنانه علاوه بر دوران بارداری در زمان تغییر دادن و یا کنار گذاشتن قرص های ضد بارداری و دوران یائسگی نیز اتفاق می افتد که این موارد نیز می تواند علت ریزش مو باشد.

درمان :

در صورتی نوع قرصی که مصرف می کنید باعث ریزش موهایتان شده است با مشورت با پزشک از قرص های دیگری استفاده کنید همچنین قطع قرص های بارداری منجر به ریزش موی موقتی می شود که پس از مدتی متوقف خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن