زیباییماسک

طرز تهیه ماسک سیاه خانگی

طرز تهیه ماسک سیاه خانگی برای درمان جوش سرسیاه و پاکسازی پوست

در این بخش می خواهیم به طرز تهیه ماسک سیاه خانگی و یا همان بلک ماسک بپردازیم. ماسک سیاه یکی از روش های سریع، کم هزینه و تاثیر گذار در پاکسازی پوست و درمان جوش سرسیاه می باشد به همین دلیل طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. اگر شما نیز می خواهید با یک روش کم هزینه و آسان صورت خود را پاکسازی کرده و از شر جوش های سرسیاه راحت شوید حتما این ماسک را امتحان کنید. در ادامه مطالب با نحوه استفاده از بلک ماسک همراه ما باشید.

نحوه استفاده از بلک ماسک :

مرحله اول شست و شو صورت :

قبل از استفاده از ماسک صورتتان را با استفاده از آب گرم و شوینده مخصوص به خودتان به خوبی شست و شو دهید تا مواد آرایشی ، چربی و آلودگی های پوستتان پاک شود.

مرحله دوم آماده سازی ماسک :

برای تهیه این ماسک به پودر زغال فعال، پودر ژلاتین و آب نسبتا داغ نیاز دارید. پودر زغال و پودر ژلاتین را می توانید از عطاری ها تهیه کنید. برخی از زغال ها به صورت دانه های درشت هستند که باید خودتان آن را آسیاب کرده و پودر کنید. 1 قاشق غذاخوری پودر زغال را با 2 قاشق غذاخوری پودر ژلاتین ترکیب کرده و به خوبی هم بزنید سپس آرام آرام آب را به آن اضافه کنید تا یه ترکیب نسبتا غلیظ به شما بدهد. ترکیب به دست آمده را با استفاده از قلمو و یا انگشت به صورت خود به جز ناحیه زیر چشم بمالید و پس از خشک شدن آن را از روی صورتتان جدا کنید. در نهایت صورتتان را با آب گرم و لیف حمام به آرامی بشویید.

نحوه استفاده از بلک ماسک
نحوه استفاده از بلک ماسک

مرحله سوم استفاده از تونر :

پس از استفاده از ماسک توصیه می شود با استفاده از یک پد صورتتان را با تونر پاک کنید این کار به بستن منافذ باز پوست و عملکرد بهتر ماسک کمک می کند. البته با پودر زغال می توان انواع ماسک سیاه را ساخت که هر کدام خاصیت متفاوتی دارند برای مثال ماسک زغال با خاک رس یا ماسک زغال با روغن درخت چای که هر کدام خواص ویژه ای دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن