زیباییماسک

طرز تهیه ماسک سیاه خانگی

طرز تهیه ماسک سیاه خانگی برای درمان جوش سرسیاه و پاکسازی پوست

در این بخش می خواهیم به طرز تهیه ماسک سیاه خانگی و یا همان بلک ماسک بپردازیم. ماسک سیاه یکی از روش های سریع ، کم هزینه و تاثیر گذار در پاکسازی پوست و درمان جوش سرسیاه می باشد به همین دلیل طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. اگر شما نیز می خواهید با یک روش کم هزینه و آسان صورت خود را پاکسازی کرده و از شر جوش های سرسیاه راحت شوید حتما این ماسک را امتحان کنید. در ادامه مطالب با نحوه استفاده از بلک ماسک همراه ما باشید.

نحوه استفاده از بلک ماسک :

مرحله اول شست و شو صورت :

قبل از استفاده از ماسک صورتتان را با استفاده از آب گرم و شوینده مخصوص به خودتان به خوبی شست و شو دهید تا مواد آرایشی ، چربی و آلودگی های پوستتان پاک شود.

مرحله دوم آماده سازی ماسک :

برای تهیه این ماسک به پودر زغال فعال ، پودر ژلاتین و آب نسبتا داغ نیاز دارید. پودر زغال و پودر ژلاتین را می توانید از عطاری ها تهیه کنید. برخی از زغال ها به صورت دانه های درشت هستند که باید خودتان آن را آسیاب کرده و پودر کنید. 1 قاشق غذاخوری پودر زغال را با 2 قاشق غذاخوری پودر ژلاتین ترکیب کرده و به خوبی هم بزنید سپس آرام آرام آب را به آن اضافه کنید تا یه ترکیب نسبتا غلیظ به شما بدهد. ترکیب به دست آمده را با استفاده از قلمو و یا انگشت به صورت خود به جز ناحیه زیر چشم بمالید و پس از خشک شدن آن را از روی صورتتان جدا کنید. در نهایت صورتتان را با آب گرم و لیف حمام به آرامی بشویید.

نحوه استفاده از بلک ماسک
نحوه استفاده از بلک ماسک

مرحله سوم استفاده از تونر :

پس از استفاده از ماسک توصیه می شود با استفاده از یک پد صورتتان را با تونر پاک کنید این کار به بستن منافذ باز پوست و عملکرد بهتر ماسک کمک می کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن