بهداشت و سلامتدهان و دندان

طرز تهیه دهانشویه خانگی

طرز تهیه دهانشویه خانگی

یکی از روش های مراقبت از دهان و دندان، استفاده از دهانشویه می باشد که بسیاری از افراد آن را نادیده می گیرند. از مزایای شست و شوی دهان با این محلول می توان به از بین بردن جرم دندان و بوی بد دهان اشاره کرد. در این مطلب طرز تهیه دهانشویه خانگی را برایتان آورده ایم، جهت کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

آموزش ساخت دهانشویه طبیعی :

1 . دهانشویه جوش شیرین

یکی از بهترین روش های درست کردن دهانشویه، استفاده از جوش شیرین می باشد. این ماده به دلیل داشتن خاصیت قلیایی، اسیدهای ایجاد شده توسط باکتری های خوراکی را از بین می برد، علاوه بر این به رفع بوی بد دهان نیز کمک می کند. برای تهیه این دهانشویه باید 1 قاشق چای خوری جوش شیرین را با نصف لیوان آب گرم ترکیب کنید. روزی 3 الی 4 بار از این دهانشویه استفاده کنید، بهتر است این کار را قبل یا بعد از مسواک زدن انجام دهید.

طرز تهیه دهانشویه خانگی
طرز تهیه دهانشویه خانگی

2 . دهانشویه آب نمک

شما می توانید از ترکیب آب و نمک نیز به عنوان دهانشویه استفاده کنید. این محلول علاوه بر نابود کردن باکتری های خوراکی، جرم دندان را نیز از بین می برد. در این روش کافی است نصف قاشق چای خوری نمک را با نصف لیوان آب ترکیب کرده و به مدت چند ثانیه در دهان خود بچرخانید. با توجه به اینکه باکتری ها خوراکی از توسط مواد غذایی ایجاد می شوند، توصیه می شود این کار را پس از غذا خوردن انجام دهید.

3 . دهانشویه آلوئه ورا

آلوئه ورا یک گیاه شگفت انگیز با خواص فراوان می باشد که یکی از آن ها کاهش خونریزی لثه و جرم گیری دندان است، بنابراین شما می توانید از آن برای تهیه دهانشویه استفاده کنید. برای استفاده از این روش باید نصف فنجان آلوئه ورا و آب مقطر را با 1 قاشق چای خوری جوش شیرین ترکیب کنید. روزی 3 الی 4 مرتبه دهان خود را با محلول به دست آمده بشویید.

4 . دهانشویه نعناع

و اما آخرین روشی که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم نعناع است. بسیاری از افراد از عطر خوش نعناع برای درمان بوی بد دهان خود استفاده می کنند. شما هم می توانید چند قطره اسانس نعناع را با نصف فنجان آب مقطر ترکیب کرده و به عنوان دهانشویه استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا