جراحی زیباییزیبایی

سپتورینوپلاستی چیست؟

هر آنچه که باید درباره سپتورینوپلاستی بدانید :

سپتورینوپلاستی تلفیقی از دو جراحی سپتوپلاستی و رینوپلاستی است، یعنی در آن علاوه بر رفع انحراف تیغه بینی، فرم بینی را نیز تغییر می دهند بنابراین این روش برای آن دسته از افرادی که می خواهند با یک تیر دو نشان بزنند مناسب است. جهت کسب اطلاعات بیشتر تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

سپتوپلاستی چیست؟

دو حفره بینی توسط یک دیواره محکم استخوانی  از هم جدا می شوند که در اصطلاح تیغه بینی نام دارد. برخی از افراد به صورت مادرزادی دارای انحراف تیغه بینی هستند و برخی هم به دلایل مختلفی مانند تصادف، سقوط از ارتفاع و غیره تیغه بینی شان به یک سمت کج یا شکسته می شود. مهمترین مشکل انحراف تیغه بینی اختلال در تنفس است بنابراین حتما باید با عمل جراحی سپتوپلاستی آن را رفع کرد.

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی همان جراحی زیبایی بینی است که در آن به رفع نواقص بینی مانند قوز بینی، انحراف تیغه بینی، پهن بودن پره های بینی، عدم تقارن سوراخ های بینی، افتادگی نوک بینی و غیره می پردازند.

سپتورینوپلاستی
سپتورینوپلاستی

آیا جراحی همزمان انحراف و زیبایی مشکلی ندارد؟

برخی از پزشکان ترجیح می دهند جراحی درمانی و زیبایی را به صورت جداگانه انجام دهند اما ما جراحی همزمان را به دلایل زیر پیشنهاد می کنیم :

1 . در جراحی انحراف تیغه بینی، غضروف اضافی را خارج می کنند و در صورتی که پزشک برای تغییر ظاهر بینی به غضروف اضافی نیاز داشته باشد می تواند از آن استفاده کند اما اگر جراحی زیبایی را به زمان دیگری موکول کنید پزشک باید غضروف مورد نیاز خود را از نواحی مانند لاله گوش بردارد.

2 . شما یکبار برای همیشه به اتاق عمل رفته و بیهوشی را تجربه خواهید کرد.

3 . ممکن است دوران نقاهتتان طولانی تر شود اما یکبار برای همیشه در آن وضعیت قرار خواهید گرفت.

4 . اگر شاغل یا دانشجو هستید، تنها یکبار به مرخصی نیاز خواهید داشت.

آیا جراحی سپتورینوپلاستی عوارض دارد؟

این جراحی نیز مانند تمام عمل های زیبایی با عوارضی همچون کبودی، قرمزی، درد، تورم، عوارض ناشی از بیهوشی، مشکلات تنفسی و غیره همراه خواهد بود، اما اصلا جای هیچ گونه نگرانی نیست چرا که تمامی این عوارض پس از گذشت گذراندن دوران نقاهت به صورت کامل از بین می روند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که در برخی از موارد به خصوص بینی های گوشتی، ورم تا یک سال هم باقی می ماند بنابراین برای مشاهده فرم نهایی بینی عجله نکنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن