پوست و موزیبایی

سرامیدها چه هستند و چرا پوست به آنها نیاز دارد

سرامیدها چه هستند و چرا پوست به آنها نیاز دارد

سرامیدها چه هستند ؟سرامیدها نوعی چربی هستند که به طور طبیعی در پوست انسان یافت می شوند. این چربی حدود 50 درصد از لایه خارجی محافظ پوست را تشکیل می دهد. سرامید سلول های پوست را در کنار هم نگه می دارد و یک سد محافظ را تشکیل می دهد که رطوبت را در داخل حفظ کرده و چیزهایی مانند میکروب ها و آلاینده ها را خارج می کند.

علت استفاده از محصولات حاوی سرامید

پوست ممکن است به دلیل افزایش سن، زندگی در منطقه ای با آب و هوای خشن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و استفاده بیش از حد از صابون ها و لایه بردارها آسیب دیده و سرامیدهای کمتری تولید کند که می تواند منجر به خشکی، کم آبی، حساسیت، آکنه، قرمزی، چین و چروک، پوست با بافت خشن و تعدادی از بیماری های پوستی شود. در این زمان باید با یک دکتر پوست مشورت کرده و به شکل موضعی و به کمک کرم های حاوی سرامید به کمک پوست خود بروید.

جایگاه سرامیدها در روتین پوستی کجاست؟

بستگی به این دارد که شما از چه محصولی استفاده می کنید برای مثال اگر مرطوب کننده شما حاوی سرامید باشد، بعد از هر بار دوش گرفتن، شب ها قبل خواب و روزها قبل ضد آفتاب باید بزنید. اگر شوینده شما حاوی سرامید است، روزی دو بار باید استفاده کنید.

سرامیدها چه هستند
سرامیدها چه هستند

آیا راه دیگری به غیر از محصولات پوستی برای تامین سرامید پوست وجود دارد؟

بله وجود دارد، اگرچه ممکن است این کار چندان موثر نباشد اما خوردن غذاهای غنی از سرامید ممکن است به تاخیر در پیری پوست و حفظ تغذیه آن کمک کند. غذاهایی مانند سویا، تخم مرغ، لبنیات، جوانه گندم و برنج قهوه ای منابع خوبی از سرامیدها هستند و بافت پوست شما را تا حد زیادی بهبود می بخشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا