بهداشت و سلامتدرمان

روش های کاهش استرس

راه های کاهش استرس و اضطراب

امروزه بسیاری از افراد به دلیل چالش های زندگی دچار استرس و اضطراب می شوند که در صورت عدم مدیریت آن، تاثیر بدی بر روی سلامت و حال خوب می شود. در این مطلب روش های کاهش استرس را برایتان آورده ایم، شما می توانید به جای استفاده از داروهای شیمیایی از این راهکارهای ساده برای کنترل استرس خود استفاده نمایید.

پیاده روی کنید

ورزش و پیاده روی یکی از بهترین روش های کاهش استرس است که در عرض چند دقیقه جواب می دهد. شما با پیاده روی می توانید از مناظر اطراف لذت ببرید که این امر تاثیر زیادی بر روی ذهن شما دارد، علاوه بر این از مزایای ورزش برای سلامتی نیز بهره مند خواهید شد.

کاهش استرس با نوشیدن چای سبز

امروزه بسیاری از افراد از چای سبز برای درمان انواع بیماری ها استفاده می کنند که کاهش استرس نیز از این قائله مستثنی نیست. یک قاشق چای خوری چای سبز را به یک فنجان آب جوش اضافه کرده و پس از 5 دقیقه میل نمایید، اینکار را هر روز انجام دهید تا ذهنتان آرام شده و بتوانید به خوبی استراحت کنید.

مدیتیشن را امتحان کنید

مدیتیشن یکی دیگر از روش های موثر در مدیریت استرس است. متاسفانه بسیاری از افراد اینکار را به دلیل مشغله زیاد انجام نمی دهند در صورتی که شما می توانید با روزانه 5 دقیقه مدیتیشن به کاهش استرس خود کمک کرده و ذهن آرام و خواب راحتی داشته باشید.

مدیریت استرس

کاهش استرس با رابطه جنسی

رابطه جنسی در یک رابطه سالم و عاشقانه می توانید تسکین دهنده بسیاری از بیماری ها از جمله استرس باشد. تنفس، لمس، ارتباط چشمی و موارد دیگر باعث تولید اندورفین شده که همین امر به عنوان مسکن عمل می کند. بنابراین از تاثیر زیاد رابطه جنسی غافل نشوید.

رژیم غذایی متعادلی داشته باشید

رژیم غذایی سالم بسیار مهم بوده و تاثیر زیادی در سلامت جسم و روح دارد بنابراین حتما مواد غذایی مفید و مغزی را در برنامه غذایی خود قرار داده و از خوردن غذاها و نوشیدنی هایی که باعث افزایش استرس می شود، بپرهیزید.

کاهش استرس با موسیقی

گوش دادن به موسیقی یکی دیگر از روش های موثر در مدیریت و کنترل استرس می باشد. یک پلی لیست برای حالات روحی مختلف خود تهیه کنید که در زمان استرس حس و حال مثبتی به شما دهد. به پیاده روی رفته و موسیقی آرامبخش خود را پلی کنید و لذت ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا