جراحی زیباییزیبایی

روش های درمان خط اخم و خنده

درمان خط اخم و خنده :

خط اخم و خنده تاثیر زیادی در کاهش زیبایی، شادابی و جوانی چهره دارد و به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال از بین بردن آن هستند. امروزه از روش های مختلفی مانند تزریق ژل و چربی، بوتاکس، هایفوتراپی، لیفت با نخ و لیزر برای درمان خط اخم و خنده استفاده می شود. جهت آشنایی با ویژگی های هر یک از آن ها تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

روش های از بین بردن خط اخم و خنده عبارت اند از :

1 . رفع خط اخم و خنده با تزریق ژل و چربی :

در این روش که تحت بیحسی موضعی انجام می شود، پزشک با استفاده از سرنگ های مخصوص ژل یا چربی را به نواحی مورد نظر تزریق می کند. ژل و چربی بین 6 ماه الی 1 سال ماندگاری دارند. این نکته را در نظر داشته باشید در تزریق چربی از چربی بدن خود بیمار استفاده می شود.

2 . درمان خط اخم و خنده با بوتاکس :

مراحل تزریق بوتاکس نیز کاملا شبیه به روش قبلی است. بوتاکس ماده ای است که باعث فلج شدن عضلات زیر چین و چروک و محو شدن آن ها می شود. شما باید هر 6 ماه یکبار برای ترمیم به مطب پزشک مراجعه کنید.

درمان خط اخم و خنده
درمان خط اخم و خنده

3 . برطرف کردن خط اخم و خنده با هایفوتراپی :

هایفو یکی از دستگاه های معروف صنعت زیبایی است که از آن برای رفع عیوب پوستی مانند خط اخم و خنده استفاده می شود. در این روش متخصص دستگاه را به آرامی روی نواحی مورد نظر حرکت می دهد، گرمای دستگاه پوست را به تولید کلاژن تحریک کرده و همین امر باعث جایگزین شدن سلول های جدید و در نتیجه از بین رفتن خط اخم و خنده می شود. برای نتیجه گیری باید در چند جلسه حدود 30 الی 45 دقیقه ای شرکت کنید. نتایج هایفوتراپی تا 1 سال دوام دارد.

4 . از بین بردن خط اخم و خنده با لیفت با نخ :

در این روش پس از بیحس شدن ناحیه مورد نظر، پزشک با استفاده از سوزن های مخصوص نخ را وارد پوست کرده و به سمت بالا میکشد تا پوست صاف شود، در نهایت آن را از سمت دیگر خارج می کند. این نکته را در نظر داشته باشید که این نخ ها جذبی بوده و پس 6 ماه جذب پوست می شود، همچنین استفاده از این روش به دلیل عوارض احتمالی همچون پاره شدن باف صورت توصیه نمی شود.

5 . درمان خط اخم و خنده با لیزر :

و اما لیزر آخرین تکنیکی است که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم. در این روش نور لیزر به پوست در تولید کلاژن و بازسازی بافت های قدیمی کمک می کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن