پوست و مو

روش های خانگی پرپشت شدن مو

پرپشت شدن مو با مواد طبیعی :

امروزه بسیاری از افراد به دلایل مختلفی عدم استفاده از مواد غذایی مغذی ، اضطراب ، مصرف شوینده های نامناسب و غیره موهایشان نازک شده و یا می ریزد همچنین برخی از افراد نیز به صورت ارثی موهای نازک و کم پشتی دارند. هر دو گروه می توانند با استفاده از روش های خانگی پرپشت شدن مو ، به افزایش تراکم موهای خود کمک کنند. اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

افزایش تراکم مو با مواد طبیعی :

1 . پرپشت کردن مو با روغن کرچک :

یکی از بهترین روش های پرپشت کردن مو استفاده از روغن های طبیعی مانند روغن کرچک است. این روغن حاوی مقدار زیادی اسید چرب و ویتامین E است که به محافظت از ساقه مو کمک میکند. برای استفاده از روغن کرچک مقداری از آن را روی کف سرتان ریخته و چند دقیقه ماساژ دهید ، پس از گذشت مدت زمان حدود 1 ساعت موهایتان را با آب و شوینده و ملایم آبکشی کنید. تا زمان حصول نتیجه دلخواه هفته ای 1 مرتبه این کار را تکرار کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که روغن کرچک می تواند ساقه موهایتان را بیش از حد ضخیم کند برای جلوگیری از این کار آن را با مقداری روغن نارگیل ترکیب کنید.

پرپشت شدن مو
پرپشت شدن مو

2 . پرپشت شدن مو با آلوئه ورا :

آلوئه ورا یک گیاه شگفت انگیز با خواص فراوان می باشد که یکی از آن ها حفظ رطوبت جهت پرپشت شدن مو است. همچنین آلوئه ورا PH پوست سر را نیز تنظیم می کند. برای استفاده از این روش کافی است ژل درون گیاه آلوئه ورا به پوست سر خود بمالید و پس از 30 دقیقه موهایتان را با با آب ولرم و شوینده ملایم بشویید. این کار را هفته ای 1 الی 2 مرتبه انجام دهید تا به نتایج دلخواهتان دست یابید.

3 . افزایش ضخامت مو با برگ حنا :

استفاده از برگ حنا یکی دیگر از روش های طبیعی جلوگیری از ریزش مو است. در این روش باید مقداری پودر برگ حنا را با آب ترکیب کنید تا به شکل خمیر دربیاید حال آن را به مدت دو ساعت به حال خود رها کنید. پس از گذشت مدت زمان ذکر شده حنا را مانند رنگ مو به تمامی قسمت های موهایتان بمالید سپس موهایتان را با کلاه مخصوص بپوشانید ، پس از گذشت چند ساعت موهایتان را با آب ولرم و شوینده مناسب شست و شو دهید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن