پوست و موزیبایی

روش های خانگی پاکسازی پوست

پاکسازی پوست با استفاده از مواد طبیعی و موثر خانگی :

پوست به دلیل جمع شدن چرک، چربی و سلول های مرده در منافذ باز، تیره و کدر می شود بنابراین اگر می خواهید پوست صاف و شفافی داشته باشید باید هر چند وقت یکبار پاکسازی کنید. امروزه از تکنیک های مختلفی مانند میکرودرم ابریژن، میکرونیدلینگ و غیره برای پاکسازی پوست استفاده می شود اما اگر به دنبال روش های خانگی و کم هزینه هستید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

پاکسازی پوست با روش های طب سنتی عبارت اند از :

1 . بخور دادن :

بخور دادن یکی از بهترین و موثرترین روش های پاکسازی پوست است. بخار آب می تواند با نفوذ به منافذ باز پوست تمامی چرک، چربی و سلول های مرده را از بین ببرد. در این روش باید مقداری آب جوش را در یک ظرف بریزید سپس صورت خود را با کمی فاصله در مقابل ان قرار دهید، بهتر است یک حوله روی سر خود بیندازید تا بخار به صورت مستقیم به صورتتان برخورد کند، حدود 10 الی 15 دقیقه در این حالت بمانید، در نهایت صورتتان را خشک کرده و از تونر یا کرم مرطوب کننده استفاده کنید. هفته ای 2 مرتبه این کار را انجام دهید تا همیشه پوست صاف و شفافی داشته باشید.

پاکسازی پوست
پاکسازی پوست

2 . اسکراب شکر :

شکر یکی دیگر از مواد طبیعی است که تاثیر زیادی در پاکسازی منافذ باز پوست دارد. برای تهیه اسکراب شکر به 2 قاشق غذاخوری شکر و مقداری آب لیمو نیاز دارید، مواد را با یکدیگر ترکیب کنید تا به شکل خمیر دربیاید، خمیر به دست آمده را روی پوست خود بمالید و ماساژ دهید، پس از گذشت مدت زمان حدود 5 دقیقه صورتتان را با آب خنک و شوینده ملایم بشویید. ممکن است پس از استفاده از این روش پوستتان خشک شود برای جلوگیری از این کار کرم مرطوب کننده بزنید. توصیه می شود هفته ای یک مرتبه این کار را انجام دهید.

3 . عسل طبیعی :

ماسک عسل، آخرین روشی است که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم. این ماده طبیعی دارای خاصیت ضد باکتریایی است و به همین دلیل تاثیر زیادی در نابودی آلودگی های پوست دارد. برای استفاده از عسل کافی است آن را به مدت چند دقیقه روی صورتتان ماساژ دهید و در نهایت صورتتان را با آب ولرم بشویید. یکی دیگر از روش های استفاده از عسل بدین صورت است که باید آن را با مقداری پودر دارچین ترکیب کنید و روی پوستتان قرار دهید، پس از گذشت مدت زمان حدود 20 دقیقه صورتتان را بشویید. یکی از روش های ذکر شده را انتخاب کرده و از آن 2 بار در هفته استفاده کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن