بهداشت و سلامتدهان و دندان

روش های خانگی رفع زردی دندان

رفع زردی دندان با استفاده از مواد طبیعی شگفت انگیز

بسیاری از خانم ها و آقایان به دلیل داشتن دندان های زرد اعتماد به نفس خود را از دست داده و هنگام خندیدن و یا صحبت کردن از اینکه دندان های بد رنگشان نمایان می شود خجالت می کشند. امروزه از روش های مختلفی مانند بلیچینگ دندان برای از بین بردن زردی دندان استفاده می شود ولی با توجه به هزینه بالا همه افراد نمی توانند به سراغ آن ها بروند. شما می توانید با استفاده از مواد طبیعی موثر که در ادامه مطالب برایتان آورده ایم به راحتی دندان های خود را سفید کنید.

روش های خانگی از بین بردن زردی دندان عبارت اند از :

1 . درمان زردی دندان با توت فرنگی :

توت فرنگی به دلیل داشتن مقدار زیادی ویتامین ث یکی از بهترین روش های درمان زردی دندان می باشد. برای استفاده از خواص توت فرنگی می توانید به دو روش زیر عمل کنید :

  1. روش اول این گونه است که ابتدا باید چند عدد توت فرنگی را رنده کنید تا به حالت خمیر مانند تبدیل شود سپس آن را به مدت 15 دقیقه روی دندان هایتان بگذارید و در نهایت مسواک بزنید. تا زمان حصول نتیجه دلخواه روزی دو بار این کار را انجام دهید.
  2. توت فرنگی خود به تنهایی می تواند به درمان زردی دندان کمک کند اما برای نتیجه گیری بهتر و سریع تر می توانید نصف قاشق چای خوری جوش شیرین را به آن اضافه کنید.

2 . رفع زردی دندان با لیمو :

اگر اهل استفاده از ماسک های خانگی باشید حتما با خواص سفید کنندگی لیمو آشنا هستید بنابراین برای سفید کردن دندان ها نیز می توانید از این ماده شگفت انگیز استفاده کنید.

برای استفاده از این روش کافی است مقداری لیمو را با نمک مخلوط کرده و آن را روی دندان هایتان بمالید، حدود چند دقیقه صبر کنید تا جرم های دندان به صورت کامل از بین بروند و در نهایت دندان هایتان را با مسواک تمیز کنید. شما می توانید هفته ای دو مرتبه این کار را تکرار کنید.

رفع زردی دندان
رفع زردی دندان

3 . سفید کردن دندان با زغال :

امروزه محبوب ترین روش رفع زردی دندان زغال می باشد که به صورت پودر و خمیر دندان در بازار موجود می باشد. با توجه به اینکه تمامی برندهای خمیر دندان زغالی کیفیت مناسبی ندارند شما می توانید مقداری پودر زغال را با خمیر دندان مخلوط کرده سپس دندان هایتان را مسواک بزنید. این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از پودر زغال و یا خمیر دندان زغالی تنها دو بار در هفته مجاز می باشد و در مصرف از آن زیاده روی نکنید.

4 . کاهش زردی دندان با نمک :

نمک یکی از قدیمی ترین موادی است که به عنوان کاهش زردی دندان از آن استفاده می شود. این ماده با بازگرداندن مواد معدنی از دست رفته دندان ها به سفید شدن آن ها کمک می کند. شما می توانید به روش های زیر از خاصیت نمک بهره ببرید.

نمک را با زغال مخلوط کرده و به عنوان خمیر دندان از آن استفاده کنید همچنین می توانید مقداری از آن را در آب ریخته و قرقره کنید سپس مسواک بزنید. استفاده بیش از حد نمک می توان به لثه ها آسیب بزند بنابراین در مصرف آن زیاده روی نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا