بهداشت و سلامتدرمان

روش های خانگی درمان خشکی چشم

درمان خشکی چشم با استفاده از مواد طبیعی و موثر خانگی :

خشکی چشم یکی از شایع ترین بیماری های مرتبط با چشم که به دلایل مختلفی مانند افزایش سن، بیماری های خاص، کمبود ویتامین، افسردگی، مصرف برخی از داروها و غیره ایجاد می شود. در این شرایط چشم به دلیل عدم تولید اشک کافی در معرض عفونت قرار می گیرد. از مهمترین علائم این بیماری می توان به خراشیده شدن چشم ها، احساس خارش و سوزش اشاره کرد. در این مطلب انواع روش های خانگی درمان خشکی چشم را برایتان آورده ایم، جهت کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

درمان خشکی چشم با طب سنتی :

1 . رفع خشکی چشم با کمپرس گرم :

یکی از بهترین و موثرترین روش های رفع خشکی چشم، استفاده از کمپرس گرم می باشد. برای استفاده از این روش ابتدا باید یک تکه پارچه تمیز را با آب گرم شسته سپس آب اضافی آن را بگیرید، پارچه را به مدت 10 دقیقه روی پلک های بسته خود قرار دهید، در نهایت چشم هایتان را با آب بشویید. این کار را دوبار در طول روز انجام دهید تا به نتیجه دلخواهتان برسید. این نکته را در نظر داشته باشید که دمای کمپرس شما نباید بیشتر از 108 درجه فارنهایت باشد.

2 . برطرف کردن خشکی چشم با روغن نارگیل :

بسیاری از افراد از روغن های گیاهی مانند نارگیل برای درمان انواع بیماری ها استفاده می کنند که یکی از آن ها برطرف کردن خشکی چشم می باشد. در این روش کافی است پنبه آغشته به روغن نارگیل را به مدت 15 دقیقه روی پلک های بسته خود بگذارید. هر روز چندین بار این کار را تکرار کنید تا به هدفتان دست یابید.

درمان خشکی چشم
درمان خشکی چشم

3 . درمان خشکی چشم با آلوئه ورا :

آلوئه ورا یکی دیگر از مواد طبیعی است که تاثیر زیادی در درمان خشکی چشم دارد. ابتدا یک برگ آلوئه ورا را از وسط برش داده و ژل درون آن را خالی کنید، یک تکه پنبه را به ژل آغشته کرده و روی پلک های خود بمالید ( مراقب باشید ژل داخل چشم هایتان نرود )، پس از گذشت مدت زمان حدود 10 دقیقه مراحل آبکشی را انجام دهید. اگر می خواهید خیلی زود به هدفتان برسید، این کار را 2 الی 3 بار در طول روز انجام دهید.

4 . از بین بردن خشکی چشم با گلاب :

و اما گلاب آخرین ماده ای است که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم. برای استفاده از این روش کافی است گلاب را با استفاده از پنبه روی پلک های خود بمالید، بعد از 10 دقیقه چشم هایتان را شست و شو دهید. تا زمان حصول نتیجه دلخواه، هر روز 2 الی 3 بار از این روش استفاده کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن