پوست و موزیبایی

روش های خانگی درمان خشکی و ترک لب

درمان خشکی لب : رفع ترک لب

بسیاری از افراد به دلایل مختلفی مانند : سرمای هوا ، آلرژی ، کم آبی بدن و غیره لب هایشان خشک می شود که عوارضی مانند ترک خوردن ، پوسته پوسته شدن و در موارد شدیدی خونریزی به همراه دارد. اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید و فکر می کنید که خشکی لب هایتان موقتی است می تواند با استفاده از مواد طبیعی موثر به رفع ترک لب هایتان کمک کنید. در ادامه مطالب انواع روش های خانگی درمان خشکی لب را برایتان آورده ایم با ما همراه باشید.

روش های خانگی درمان خشکی لب عبارت اند از :

1 . از بین بردن ترک لب با چای سبز :

برای از بین بردن ترک لب می توانید از چای سبز استفاده کنید ، برای این کار کافی است یک کیسه چای سبز را در یک لیوان آب جوش بیندازید سپس آن را برداشته و روی لب هایتان بمالید ، چند دقیقه صبر کنید تا مواد مغدی آن به خورد لب هایتان برود و در نهایت لب هایتان را بشویید. روزانه یکبار این کار را تکرار کنید تا به نتیجه دلخواهتان دست یابید.

2 . رفع خشکی لب با خیار :

یکی دیگر از مواد طبیعی که می تواند به رفع خشکی لب هایتان کمک کند خیار است. برای استفاده از خیار باید آن را حلقه حلقه کرده و روی لب هایتان قرار بگذارید. آن قدر این کار را انجام دهید تا به هدفتان برسید.

درمان خشکی لب
درمان خشکی لب

3 . درمان ترک لب با شکر و عسل :

ترکیب شکر و عسل یک ماسک فوق العاده موثر برای درمان ترک لب می باشد. دو قاشق چای خوری شکر را با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کرده و روی لب هایتان بمالید ، پس از گذشت مدت زمان 15 دقیقه لب هایتان را با آب بشویید. شما می توانید روزی دوبار از این ماسک استفاده کنید.

4 . مرطوب نگه داشتن لب با عسل و روغن بادام :

ترکیب عسل و روغن بادام نیز تاثیر زیادی در مرطوب نگه داشتن لب ها دارد. ابتدا با استفاده از مسواک لب هایتان را برس بکشید تا املا صاف و یکدست شود سپس ترکیب به دست آمده را به مدت 15 دقیقه روی لب هایتان قرار دهید.

5 . رفع ترک لب با روغن کرچک :

روغن کرچک یکی دیگر از روغن های شگفت انگیزی است که به رفع ترک لب کمک می کند. استفاده از این روش بسیار ساده می باشد و شما تنها باید مقداری از این روغن را بر روی لب هایتان مالیده و به مدت چند دقیقه ماساژ دهید. اگر می خواهید خیلی زود از شر ترک های لب خلاص شوید روزی چند بار این کار را تکرار کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن