بهداشت و سلامتدرمان

روش های خانگی درمان خارش پوست

درمان خارش پوست با استفاده از مواد طبیعی :

خارش پوست به دلایل مختلفی مانند خشک شدن پوست، نیش حشرات، دوران بارداری، آفتاب سوختگی، آلرژی، مصرف برخی از داروها، بیماری پوستی و غیره ایجاد می شود که در صورت ادامه دار بودن بسیار کلافه کننده خواهد بود. در این مطلب انواع روش های خانگی درمان خارش پوست را برایتان آورده ایم، اگر شما نیز به هر دلیلی دچار این عارضه پوستی شده اید تا پایان همراه ما باشید. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برخی از علت ها مانند بیماری های پوستی باید تحت نظر پزشک درمان شوند بنابراین تنها به روش های خانگی اتکا نکنید.

روش های خانگی از بین بردن خارش پوست عبارت اند از :

1 . رفع خارش پوست با جوش شیرین :

جوش شیرین به دلیل داشت خاصیت ضد التهابی به عنوان یکی از بهترین روش های رفع خارش پوست محسوب می شود. در این روش کافی است یک فنجان جوش شیرین را در وان حمام بریزید سپس درون آن قرار بگیرید، حدود 15 الی 20 دقیقه صبر کنید تا باکتری هایی که باعث خارش پوست شده اند از بین بروند و در نهایت بدن خود را بشویید و خشک کنید.

2 . خلاص شدن از خارش پوست با سرکه سیب :

سرکه سیب یکی دیگر از موادی است که می توانید از آن برای نابود کردن باکتری ها استفاده کنید. همچنین این ماده طبیعی به دلیل داشتن خاصیت ضد میکروبی از بروز مجدد عفونت نیز جلوگیری می کند. دو فنجان سرکه سیب را با مقداری آب رقیق کرده سپس بدن خود را با آن شست و شو دهید و یا آن را با استفاده از یک پارچه تمیز روی نواحی مورد نظر بمالید.

درمان خارش پوست
درمان خارش پوست

3 . برطرف کردن خارش پوست با نعناع :

منتول ماده ای است که به تسکین خارش پوست کمک می کند بنابراین شما می توانید از نعناع که منابع اصلی این ماده است استفاده کنید. برای استفاده از این روش باید یک مشت برگ نعناع را در 500 میلی لیتر آب بجوشانید سپس آن را از صافی رد کنید، پس از سرد شدن محلول به دست آمده بدن خود را با آن بشویید. اگر می خواهید خیلی زود به نتیجه دلخواه برسید روزی دوبار این کار را انجام دهید.

4 . درمان خارش پوست با کمپرس سرد :

و اما آخرین روشی که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم استفاده از کمپرس سرد می باشد. در این روش نیاز به انجام کار خاصی نیست و شما تنها باید بدن خود را با استفاده از یک پارچه خیس شده با آب سرد پاک کنید، به صورت مرتب پارچه را با آب سرد بشویید تا خنکی خود را از دست ندهد. این نکته را در نظر داشته باشید که آب گرم باعث تشدید خارش پوست می شود بنابراین به هیچ عنوان این کار را با آب گرم انجام ندهید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن