بهداشت و سلامتدرمان

روش های خانگی درمان بی خوابی

درمان بی خوابی با استفاده از مواد طبیعی و موثر خانگی :

بی خوابی ( اختلال خواب ) یکی از مشکلاتی است که تقریبا همه افراد حداقل یکبار در طول زندگی خود با آن مواجه شده اند. این مشکل به سه دسته موقت، کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود که در صورت عدم درمان باعث احساس خستگی و بی حالی، بی ثباتی عاطفی، ضعف حافظه، سرگیجه، تحریک پذیری و عملکرد ضعیف خواهد شد. در این مطلب انواع روش های خانگی درمان بی خوابی را برایتان آورده ایم، جهت کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

درمان اختلال خواب با طب سنتی :

1 . رفع بی خوابی با شیر :

یکی از بهترین و موثرترین روش های رفع بی خوابی، استفاده از شیر می باشد. این ماده طبیعی سرشار از اسید آمینه است و همین امر موجب تولید سروتونین و در نهایت خوابیدن راحت تر می شود. برای استفاده از این روش کافی است قبل از خواب یک لیوان شیر ولرم بنوشید. یکی دیگر از روش های استفاده از شیر بدین صورت است که باید آن را با مقداری عسل و دارچین ترکیب کرده و روی انگشتانتان بمالید.

درمان بی خوابی
درمان بی خوابی

2 . برطرف کردن اختلال خواب با موز :

موز یکی دیگر از مواد طبیعی است که تاثیر زیادی در برطرف کردن اختلال خواب دارد. این میوه خوش طعم حاوی ملاتونین، منیزیم، تریپتوفان و سروتونین است، این مواد مغذی باعث شل شدن بدن می شوند همچنین کربوهیدرات موجود در موز به خواب آلودگی شما کمک می کند. شما می توانید موز را با روش های مختلف میل کنید، به عنوان مثال یک عدد موز را با دانه های زیره سبز مخلوط کرده و بعد از شام مصرف کنید و یا یک ساعت قبل از خواب اسموتی موز بخورید.

3 . درمان بی خوابی با کدو تنبل :

کو تنبل یکی دیگر از موادی است که می توانید از آن برای درمان بی خوابی استفاده کنید. در این روش باید آب کدو تنبل را با مقداری روغن کنجد ترکیب کرده و قبل از خواب به پوست سرتان بمالید. همچنین قرار دادن کدو تنبل در رژیم غذایی نیز می تواند مفید باشد.

4 . رفع اختلال خواب با زیره سبز :

و اما زیره سبز آخرین موادی است که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم. برای استفاده از این روش باید 1 قاشق چای خوری زیر سبز را با یک فنجان آب داغ ترکیب کرده و حدود 5 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد، دمنوش را باید قبل از خواب میل کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن