بهداشت و سلامتدرمان

روش های خانگی درمان آبریزش چشم

درمان آبریزش چشم با استفاده از مواد طبیعی و موثر خانگی :

اشک برای سلامت چشم ها لازم و ضروری است اما تولید بیش از حد آن باعث آبریزش چشم می شود. آلرژی و بلفاریت شایع ترین دلایل آبریزش چشم هستند، همچنین موارد دیگری همچون مواد شیمیایی، گرد و غبار، سوختگی، استفاده از داروهای خاص و سینوزیت مزمن نیز می توانند باعث ایجاد این عارضه چشمی شوند. در این مطلب انواع روش های خانگی درمان آبریزش چشم را برایتان آورده ایم، جهت کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

روش های خانگی درمان آبریزش چشم عبارت اند از :

1 . رفع آبریزش چشم با روغن کرچک :

یکی از بهترین و موثرترین روش های رفع آبریزش چشم، استفاده از روغن کرچک می باشد. این ماده طبیعی باعث تبخیر اشک اضافی و از بین رفتن عوارضی همچون تورم و قرمزی چشم می شود. برای استفاده از این روش کافی است چند قطره روغن کرچک را با استفاده از قطره چکان در چشمتان بریزید. این کار را 2 بار در طول روز انجام دهید تا به هدفتان برسید.

درمان آبریزش چشم
درمان آبریزش چشم

2 . برطرف کردن آبریزش چشم با آب گل رز :

آب گل رز یکی دیگر از مواد طبیعی است که تاثیر زیادی در برطرف کردن آبریزش چشم دارد. آب گل رز به دلیل داشتن خاصیت ضد عفونی کنندگی علاوه بر درمان آبریزش چشم، از بروز عفونت نیز جلوگیری می کند. در این روش باید 3 الی 4 قطره آب گل رز را با مقداری آب مقطر ترکیب کرده و داخل چشمتان بریزید. این کار را چند بار تکرار کنید تا به نتیجه دلخواهتان دست یابید.

3 . درمان آبریزش چشم با کمپرس سرد :

کمپرس سرد تاثیر زیادی در سفت کردن پوست و آرام کردن رگ های خونی اطراف چشم دارد که همین امر برای کاهش تولید اشک کافی است. برای استفاده از این روش باید یک تکه پارچه تمیز را داخل آب سرد فرو کرده و روی پلک های خود قرار دهید، پس از گذشت مدت زمان حدود 1 دقیقه پارچه را مجدد خنک کرده و روی پلک هایتان بگذارید. تا زمان حصول نتیجه دلخواه، این کار را چندین بار در روز تکرار کنید.

4 . از بین بردن آبریزش چشم با بابونه :

و اما بابونه آخرین روشی است که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم. این ماده طبیعی به دلیل داشتن خواص ضد التهابی، ضد میکروبی و انتشار هیستامین، از واکنش های آلرژیک، خارش و عفونت چشم جلوگیری می کند. در این روش ابتدا باید 1 قاشق چای خوری بابونه خشک شده را با یک فنجان آب گرم ترکیب کرده و چند دقیقه صبر کنید تا خنک شود، چشم هایتان را چندین بار در روز با محلول به دست آمده بشویید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن