پوست و موزیبایی

روش های خانگی تقویت مژه

تقویت مژه : بلند و پرپشت کردن مژه

مژه های بلند و پرپشت یکی از فاکتورهای زیبایی چهره محسوب می شود و به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال روش های تقویت مژه هستند. یکی از بهترین و کم هزینه ترین راه حل های پرپشت کردن مژه ها استفاده از مواد طبیعی است که می تواند جایگزین روش های پردردسری همچون اکستنشن ، لیفت و لمینت مژه شود. در ادامه مطالب چند مورد از مواد طبیعی موثر در افزایش رشد مژه ها را برایتان آورده ایم با ما همراه باشید.

روش های خانگی تقویت مژه عبارت اند از :

1 . پرپشت شدن مژه با پوست لیمو ترش :

پوست لیمو ترش یکی از بهترین و موثرترین روش های پرپشت کردن مژه است که سرشار از ویتامین B و C ، اسید فولیک و انواع مواد مغذی مورد نیاز برای افزایش رشد مژه می باشد. پوست لیمو ترش به تنهایی موثر است اما برای تاثیرگذاری بیشتر و سریع تر می توانید از ترکیب روغن زیتون و کرچک به همراه آن استفاده کنید.

برای استفاده از این روش تمام مواد ها را با یکدیگر ترکیب کرده و قبل از خواب بر روی مژه هایتان بمالید ، صبحپس از بیدار شدن از خواب می توانید مژه هایتان را با آب گرم شست و شو دهید.

تقویت مژه
تقویت مژه

2 . بلند کردن مژه با تخم مرغ :

تخم مرغ سرشار از پروتئین ، بیوتین و ویتامین B است که می تواند به بلند کردن مژه کمک کند. برای استفاده از تخم مرغ کافی است آن را با مقداری گلیسیرین ترکیب کرده و به مدت 15 دقیقه بر روی مژه هایتان قرار دهید. تا زمان حصول نتیجه دلخواه این کار را هفته ای سه بار انجام دهید.

3 . افزایش رشد مژه با روغن نارگیل :

انواع روغن های گیاهی مانند نارگیل نیز تاثیر زیادی در افزایش رشد مژه دارند. شما باید با استفاده از پنبه و یا گوش پاک کن مقداری روغن نارگیل را بر روی مزه هایتان بمالید و پس از گذشت مدت زمان حدود 10 دقیقه آن را با آب گرم شست و شو دهید. روزی 1 الی 2 مرتبه از روغن نارگیل استفاده کنید تا به هدفتان دست یابید.

4 . تقویت مژه با روغن اسطوخودوس :

یکی دیگر از روغن های گیاهی که می توانید بار تقویت مژه از آن استفاده کنید روغن اسطوخودوس می باشد. این روغن حاوی آنتی اکسیدان است که می تواند رادیکال های آزاد که باعث ریزش مژه می شوند را خنثی کند.

روغن اسطوخودوس به تنهایی تاثیرگذار است اما بهتر است آن را با روغن نارگیل ترکیب کرده سپس بر روی مژه هایتان بمالید. استفاده از این روغن 3 بار در هفته توصیه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن