بهداشت و سلامتدهان و دندان

روش های خانگی تقویت دندان و لثه

تقویت دندان و لثه با مواد طبیعی و موثر خانگی

اگر می خواهید دندان های سالم و زیبایی داشته باشید باید علاوه بر رعایت بهداشت دهان و دندان به تقویت آن ها نیز بپردازید. یکی از روش های تقویت دندان و لثه استفاده از ویتامین ها و مواد معدنی موجود در مواد غذایی است که در این مطلب چند مورد از آن ها را برایتان آورده ایم، جهت کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

روش های خانگی تقویت دندان و لثه عبارت اند از :

1 . تقویت دندان با غرغره کردن روغن های طبیعی

غرغره کردن روغن های گیاهی همچون کنجد، نارگیل و غیره تاثیر زیادی در از بین بردن باکتری ها موجود در دهان دارند و همین امر موجب تقویت دندانها، سفید شدن دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی دندان دارد. برای استفاده از این روش کافی است 1 قاشق غذاخوری از روغن های ذکر شده را در دهان خود غرغره کنید سپس دهان خود را با آب گرم بشویید. برای نتیجه گیری بهتر این کار را صبح به صورت ناشتا انجام دهید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان روغن نباید به داخل حلقتان برود.

تقویت دندان و لثه
تقویت دندان و لثه

2 . تقویت لثه با شیرین بیان

شیرین بیان یکی دیگر از روش های استوارسازی دندانها است. این ماده می تواند به راحتی تمامی باکتری هایی که موجب پوسیدگی دندان و بروز بیماری های مرتبط با لثه می شود نابود کند. در این روش باید به جای خمیر دندان از شیرین بیان پودر شده استفاده کنید. این کار را هفته ای چند مرتبه انجام دهید تا به نتیجه دلخواهتان دست یابید. این نکته را در نظر داشته باشید که این کار را باید در کنار استفاده از خمیر دندان انجام دهید و تنها به پودر شیرین بیان اکتفا نکنید.

3 . تقویت دندان و لثه با چای سبز

و  اما آخرین روشی که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم استفاده از چای سبز می باشد. این ماده در کنار از بین بردن باکتری ها، تاثیر زیادی در درمان بوی بد دهان دارد. در این روش نیاز نیست کار خاصی انجام دهید تنها از چای سبز به عنوان نوشیدنی استفاده کنید و یا آدامس حاوی عصاره چای سبز بجوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا