پوست و موزیبایی

روش های خانگی تقویت ابرو

تقویت ابرو با استفاده از مواد طبیعی و موثر خانگی :

بسیاری از خانم ها به دلایل مختلفی مانند بارداری، مصرف برخی داروها، بیماری های خاص، تغییرات هورمونی، تغذیه نامناسب و غیره دچار ریزش ابرو می شوند که این امر نازک و کم پشت شدن ابروها را به همراه دارد. امروزه از روش های مختلفی مانند هاشور، میکروبلیدینگ و غیره برای تقویت ابرو ها استفاده می شود که هزینه زیادی دارند. اگر می خواهید با استفاده از روش های طبیعی و کم هزینه ابروهای خود را تقویت کنید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

روش های خانگی پرپشت شدن ابرو عبارت اند از :

1 . افزایش رشد ابرو با آب پیاز :

یکی از بهترین روش های تقویت ابروها استفاده از پیاز است. این ماده طبیعی سرشار از گوگرد است و همین امر تاثیر زیادی در تقویت فولیکول های مو و پرپشت شدن ابروها دارد. برای استفاده از این روش کافی است آب یک عدد پیاز را گرفته سپس آن را با استفاده از یک پنبه روی ابروهایتان بمالیئ، حدود 5 دقیقه صبر کنید تا مواد مغذی جذب شوند و در نهایت مراحل آبکشی را انجام دهید. هر روز این کار را تکرار کنید تا به نتیجه مورد نظر دست یابید.

2 . ضخیم شدن ابروها با روغن کرچک :

اگر اهل استفاده از ماسک های طبیعی و خانگی باشید حتما با خواص شگفت انگیز روغن کرچک آشنا هستید. این روغن گیاهی به دلیل داشتن مواد مغذی همچون پروتئین، اسیدهای چرب، آنتی اکسیدان، انواع ویتامین ها و غیره به افزایش رشد ابروها کمک می کند. در این روش باید روغن را با استفاده از گوش پاک کن روی ابروهایتان ماساژ دهید و پس از گذشت مدت زمان حدود 30 دقیقه ابروهایتان را بشویید. تا زمان رسیدن به هدف هر روز این کار را انجام دهید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که ممکن است روغن کرچک باعث سوزش پوستتان شود اگر این مشکل به وجود آمد از سایر روش های استفاده کنید.

تقویت ابرو
تقویت ابرو

3 . تقویت ابرو با وازلین :

و اما آخرین روشی که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم وازلین می باشد. این محصول علاوه بر افزایش رشد ابروها به ضخیم شدن موهای آن نیز کمک می کند بنابراین اگر می خواهید ابروهای مشکی و جذابی داشته باشید از این روش استفاده کنید. هر شب قبل از خواب مقداری وازلین را به مدت 5 دقیقه روی ابروهایتان ماساژ دهید و پس از بیدار شدت از خواب آن را پاک کنید. اگر می خواهید خیلی زود به نتیجه مورد نظر برسید هر شب این کار را انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن