پوست و موزیبایی

روش تهیه مرطوب کننده دست خانگی

روش تهیه مرطوب کننده دست خانگی

اگر دست هایتان خشک است یا پوسته می زند و یا می خواهید دست های نرم و لطیف و پنبه ای داشته باشید به شما توصیه می کنیم روش تهیه مرطوب کننده دست خانگی را یاد بگیرید .

مواد لازم برای تهیه کرم مرطوب کننده دست خانگی :

  1. یک شیشه گلیسیرین : گلیسیرین را می توانید از داروخانه ها، عطاری ها و یا فروشگاه های لوازم بهداشتی تهیه کنید. نکته ای که باید دقت بکنید خرید گلیسیرین گیاهی با بیس سویا می باشد زیرا نوع شیمیایی آن بیس نفتی دارد. سویا هیچ ضرری ندارد و برای نرم و لطیف کردن پوستتان فوق العاده است . 
  • آرد ذرت : آرد ذرت پوست را شفاف می کند، به شدت پوست را نرم و لطیف می کند و ضد پیری هست و به قدری خاصیت دارد که به تنهایی و با ترکیب با آب می توان خمیر ساخت و به عنوان ماسک صورت از آن استفاده کرد . 

روش تهیه : درون یک ظرف شیشه ای یک قاشق آرد ذرت، یک قاشق گلیسیرین و در صورتی که تمایل داشتید کمی اسانس رزماری را به ترکیب اضافه کنید و دقت کنید که ترکیب را با قاشق چوبی و نه فلزی، هم بزنید . 

این ترکیب کاملا خانگی و بدون مواد نگهدارنده هست پس باید برای دو الی سه روز تهیه کنید و هر بار بعد از مصرف درون یخچال نگهداری کنید . این کرم عالی است و به سرعت جذب پوست می شود و شما می توانید برای پاها هم این کرم را استفاده کنید . 

اگر از کار این ماسک خانگی راضی بودید و تمایل داشید برای صورتتان هم از این ماسک استفاده کنید، باید به ترکیب اصلی یک قاشق آب هم اضافه کنید. علت آن تفاوت دمای صورت با دست هاست و همچنین گلیسیرین ممکن است پوست صورت را خشک کند پس لازم است با آب ترکیب شود . 

روش تهیه مرطوب کننده دست خانگی
روش تهیه مرطوب کننده دست خانگی

خیلی از خانم ها طرفدار ماسک های میوه ای هستند و خاصیت میوه ها را برای درمان خشکی پوست ترجیح می دهند و ما در ادامه یک ماسک میوه ای مرطوب کننده دست را آموزش می دهیم . 

مواد لازم : یک عدد آووکادو – یک قاشق چایخوری عسل و دو قاشق چایخوری آب داغ 

روش تهیه : آب داغ را به عسل اضافه کرده و در آن حل می کنیم سپس آووکادو له شده را به ترکیب اضافه می کنیم. این ماسک را به پوست بمالید و 20 دقیقه منتظر بمانید سپس می توانید با آب ولرم دست هایتان را بشویید و نیازی به شوینده خاصی نیست . 

نکته جالب این که این ماسک یک میان وعده خوشمزه هم محسوب می شود و شما می توانید باقی ماسک را نوش جان کنید . 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن