بهداشت و سلامتدرمان

راه های درمان نیش پشه

درمان نیش پشه با استفاده از مواد طبیعی و موثر خانگی :

نیش پشه یا سایر حشرات یکی از شایع ترین و آزاردهنده ترین عارضه های پوستی است که همه افراد در طول زندگی خود با آن مواجه شده اند. در این مطلب انواع روش های خانگی درمان نیش پشه و حشرات را برایتان آورده ایم، اگر شما نیز از خاراندن پوست خود کلافه شده اید همراه ما باشید.

روش های خانگی درمان نیش پشه عبارت اند از :

1 . لیمو :

یکی از بهترین و موثرترین روش های رفع نیش پشه، استفاده از لیمو ترش می باشد. این ماده طبیعی به دلیل داشتن خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کنندگی علاوه بر کاهش التهاب، از ابتلا به عفونت نیز جلوگیری می کند. برای استفاده از این روش کافی است لیمو را از وسط برش داده و روی نواحی مورد نظر بمالید، پس از گذشت مدت زمان حدود 10 دقیقه پوستتان را بشویید. این کار را چند بار در طول روز انجام دهید تا به نتیجه مورد نظرتان برسید.

2 . جوش شیرین :

جوش شیرین یکی دیگر از مواد طبیعی است که تاثیر زیادی در برطرف کردن نیش پشه دارد. این ماده خاصیت قلیایی دارد و همین امر برای تسکین خارش کافی است. در این روش ابتدا باید 1 قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک لیوان آب حل کنید سپس یک پارچه تمیز را به محلول آغشته کرده و روی ناحیه گزیدگی قرار دهید، حدود 10 الی 20 دقیقه صبر کنید تا التهاب پوستتان کاهش یابد و در نهایت مراحل شست و شو را انجام دهید. این کار را هر روز تکرار کنید تا به هدفتان دست یابید.

درمان نیش پشه
درمان نیش پشه

3 . آلوئه ورا :

آلوئه ورا یک ماده طبیعی شگفت انگیز با خواص فراوان است که یکی از آن ها درمان نیش پشه می باشد. این گیاه به کاهش درد، تورم و خارش پوست کمک می کند. ابتدا ژل آلوئه ورا را به مدت 10 الی 15 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود سپس آن را روی پوستتان بمالید. اگر می خواهید خیلی زود به نتیجه دلخواهتان برسید، از این روش چند بار در طول روز استفاده کنید.

4 . نمک :

و اما نمک آخرین ماده ای است که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم. این ماده دارای خواص ضد التهابی و ضد عفونی کنندگی است و همین امر تاثیر زیادی در از بین بردن نیش پشه دارد. برای استفاده از این روش باید مقداری نمک را در آب حل کرده و با آن ئنواحی مورد نظر را شست و شو دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که این کار کمی پوستتان را می سوزاند بنابراین اگر آستانه تحملتان کم است، از سایر روش های ذکر شده استفاده کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن