بهداشت و سلامتپوست و مودرمانزیبایی

راه های درمان موهای زیرپوستی

درمان موهای زیرپوستی با استفاده از مواد طبیعی و موثر

در برخی از موارد موها به دلایل مختلفی مانند از بین بردن موهای زائد به شیوه نادرست، عوامل ژنتیکی، کثیفی و خشکی پوست، پوشیدن لباس های تنگ و غیره نمی تواند روی سطح پوست بیایند، در این شرایط موها به سمت پایین و در زیر پوست رشد می کنند که در اصطلاح موهای زیرپوستی نام دارند. در این مطلب انواع روش های خانگی درمان موهای زیرپوستی را برایتان آورده ایم جهت کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

روش های خانگی درمان موهای زیرپوستی عبارت اند از :

1 . رفع موهای زیرپوستی با قهوه

یکی از بهترین و موثرترین روش های رفع موهای زیرپوستی استفاده از قهوه می باشد، خاصیت اسیدی قهوه باعث بیرون آمدن موها از زیر پوست می شود. در این روش باید 1/4 فنجان پودر قهوه را با 1 فنجان آب ولرم ترکیب کرده، سپس آن را روی نواحی مورد نظر بمالید و حدود چند دقیقه را ماساژ دهید تا مواد مغذی قهوه به داخل پوست نفوذ کنند و در نهایت پوستتان را با آب ولرم و شوینده ملایم بشویید. تا زمان حصول نتیجه دلخواه هر روز این کار را انجام دهید.

درمان موهای زیرپوستی
درمان موهای زیرپوستی

2 . برطرف کردن موهای زیرپوستی با نمک

نمک، یکی دیگر از مواد طبیعی است که تاثیر زیادی در برطرف کردن موهای زیرپوستی دارد. برای استفاده از این روش، ابتدا باید نصف قاشق چای خوری نمک را با یک فنجان آب ولرم ترکیب کنید، محلول به دست آمده را با استفاده از پنبه روی پوستتان بمالید، حدود 10 الی 15 دقیقه صبر کنید تا محلول جذب پوستتان شود و در نهایت مراحل آبکشی را انجام دهید. این کار را دو بار در روز تکرار کنید تا به نتیجه دلخواهتان دست یابی. این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از این روش برای افرادی که پوستشان رخم یا قرمز است ممنوع می باشد.

3 . از بین بردن موهای زیرپوستی با چای کیسه ای

و اما آخرین روشی که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم، استفاده از چای کیسه ای می باشد. این ماده سرشار از تانیک اسید است و همین امر به از بین بردن موهای زیرپوستی کمک می کند. در این روش کافی است یک عدد چای کیسه ای را با آب گرم مرطوب کرده و روی پوستتان بمالید. برای نتیجه گیری بهتر و سریع تر می توانید چای دم کرده را با 1 قاشق چای خوری آب نارگیل یا شیر نارگیل ترکیب کنید. تا زمان رسیدن به هدف نهایی، هر روز 2 مرتبه از این روش استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا