بهداشت و سلامتدرمان

راه های درمان التهاب زبان

درمان التهاب زبان با استفاده از مواد طبیعی و موثر خانگی :

التهاب زبان یا گلوسیت به دلایل مختلفی مانند عفونت های قارچی یا باکتریایی، آلرژی به برخی از مواد غذایی، مصرف دارو، گاز گرفتن، خوردن غذا یا مایعات داغ و غیره ایجاد می شود که احساس بسیار ناخوشایندی به فرد دست می دهد. در این مطلب انواع روش های خانگی درمان التهاب زبان را برایتان آورده ایم، جهت کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

روش های خانگی درمان گلوسیت زبان عبارت اند از :

1 . رفع التهاب زبان با نمک :

یکی از بهترین و موثرترین روش های رفع التهاب زبان، استفاده از نمک می باشد. برای استفاده از این روش ابتدا 1 قاشق چای خوری نمک را در یک فنجان آب گرم حل کرده سپس دهانتان را با آن شست و شو دهید. این کار باکتری یا قارچ هایی که باعث ایجاد عفونت و التهاب شده اند را از بین می برد.

2 . برطرف کردن التهاب زبان با ماست :

ماست یکی دیگر از مواد طبیعی است که تاثیر زیادی در برطرف کردن التهاب زبان دارد. این ماده نیز مانند نمک دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی بوده و می تواند عفونت ناشی از باکتری و قارچ ها را از بین ببرد. در این روش کافی است هر روز یک فنجان ماست میل کنید.

درمان التهاب زبان
درمان التهاب زبان

3 . درمان التهاب زبان با جوش شیرین :

جوش شیرین به دلیل داشتن خاصیت قلیایی تاثیر زیادی در تنظیم ph  دهان و درمان التهاب زبان دارد. ابتدا 1 قاشق چای خوری جوش شیرین را با یک فنجان آب گرم ترکیب کرده سپس دهانتان را با آن بشویید. این کار را 3 الی 4 بار در طول روز انجام دهید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

4 . از بین بردن التهاب زبان با گشنیز :

گشنیز یک ماده طبیعی شگفت انگیز با خواص فراوان است که یکی از آن ها از بین بردن التهاب زبان می باشد. این گیاه دارای خواص ضد عفونی کنندگی است و همین امر برای از بین بردن عفونت و زخم روی زبان کافی است. در این روش ابتدا باید 2 قاشق چای خوری برگ گشنیز را به یک فنجان آب گرم جوشانده و پس از خنک شده دهانتان را با آن بشویید. تا زمان حصول نتیجه دلخواه، این کار را 3 الی 4 بار در روز تکرار کنید.

5 . درمان گلوسیت با زنجبیل و سیر :

و اما ترکیب زنجبیل و سیر آخرین روشی است که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم. این دو ماده خواص ضد التهابی و ضد درد دارند که برای بیماری گلوسیت مفید می باشد. شما می توانید مقداری زنجبیل و سیر را به وعده های غذایی خود اضافه کرده و میل نمایید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن