بهداشت و سلامتدهان و دندان

راه های از بین بردن جرم دندان

از بین بردن جرم دندان با طب سنتی

پس از خوردن مواد غذایی ذرات آن روی دندان ها باقی مانده و به مرور زمان سفت و سخت می شوند که مشکلاتی همچون پوسیدگی دندان را به همراه دارد، برای جلوگیری از بروز این مشکل باید پس از هر وعده غذایی به خوبی مسواک بزنید همچنین استفاده از نخ دندان نیز نباید فراموش شود. اگر به دنبال روش های خانگی از بین بردن جرم دندان هستید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

روش های خانگی رفع پلاک دندان عبارت اند از :

1 . درمان جرم دندان با روغن نارگیل

امروزه بسیاری از افراد از روغن های گیاهی مانند نارگیل برای درمان انواع بیماری ها استفاده می کنند که یکی از آن ها جرم دندان است. برای استفاده از روغن نارگیل کافی است 1 قاشق غذاخوری از آن را داخل دهان خود بچرخانید، پس از گذشت 5 الی 10 دقیقه آن را بیرون ریخته و دهان خود را بشویید. این کار را چند بار در هفته تکرار کنید تا به نتیجه دلخواهتان دست یابید.

2 . جرم گیری دندان با لیمو

استفاده از خاصیت اسیدی لیمو یکی از بهترین و موثرترین روش های جرم گیری دندان است. برای استفاده از این روش کافی است مسواک خود را به آب لیمو آغشته کرده و به جرم دندان هایتان بمالید، پس از گذشت مدت زمان حدود 1 دقیقه دهانتان را با آب ولرم شست و شو دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که لیمو یک ماده بسیار قوی است و باقی ماندن بیش از حد آن روی دندان به مینای دندان آسیب می زند بنابراین بلافاصله پس از 1 دقیقه مراحل آبکشی را انجام دهید. بهتر است تنها 1 بار در هفته از این روش استفاده شود.

از بین بردن جرم دندان
از بین بردن جرم دندان

3 . رفع جرم دندان با جوش شیرین

جوش شیرین دارای خاصیت ضد باکتریایی است و همین امر تاثیر زیادی در رفع جرم و سفید شدن دندان ها دارد. جوش شیرین به تنهایی مفید است اما برای نتیجه گیری بهتر و سریع تر آن با مقداری نمک ترکیب کنید. در این روش باید به جای خمیر دندان از 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین و نمک استفاده کنید. بهتر است بدانید که این ماده نیز مانند لیمو برای مینای دندان مضر است بنابراین در استفاده از آن زیاده روی نکنید، پیشنهاد ما به شما یک بار در هفته می باشد.

4 . از بین بردن جرم دندان با پوست لیمو

و اما آخرین روشی که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم پوست لیمو می باشد. در این روش کافی است پوست لیمو را به مدت 2 الی 3 دقیقه روی جرم دندان هایتان بمالید و یا پودر آن را با مقداری آب ترکیب کرده و خمیر به دست آمده را روی نواحی مورد نظر قرار دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا