بهداشت و سلامتدرمان

درمان گل مژه با طب سنتی

درمان گل مژه با استفاده از مواد طبیعی و موثر خانگی :

گل مژه نوعی عارضه پوستی شبیه به جوش است که به دلیل عفونی شدن غدد چربی پلک بالا یا پایین ایجاد می شود. از علائم این عفونت می توان به التهاب، درد و قرمزی پلک و حتی چشم اشاره کرد. در این مطلب انواع روش های خانگی درمان گل مژه را برایتان آورده ایم جهت کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

روش های خانگی درمان گل مژه عبارت اند از :

1 . از بین بردن گل مژه با زردچوبه :

یکی از بهترین و موثرترین روش های از بین بردن گل مژه، استفاده از زردچوبه می باشد. در این روش باید مقداری زردچوبه را با یک لیوان آب ترکیب کرده و محل مورد نظر را با آن شست و شو دهید. این کار را 2 بار در روز تکرار کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

2 . رفع گل مژه با تخم گشنیز :

تخم گشنیز یکی دیگر از مواد طبیعی است که می توانید از آن برای رفع گل مژه خود استفاده کنید. برای استفاده از این روش باید 2 قاشق غذاخوری تخم گشنیز را با یک فنجان آب بجوشانید، پس از خنک شدن محلول، چشم هایتان را با آن بشویید. این کار را 2 الی 3 بار در طول روز انجام دهید تا به نتیجه دلخواهتان دست یابید. این نکته را در نظر داشته باشید که می توانید از یک کیسه 2 الی 3 بار استفاده کنید.

درمان گل مژه
درمان گل مژه

3 . برطرف کردن گل مژه با چای کیسه ای :

چای کیسه ای تاثیر زیادی در برطرف کردن گل مژه دارد که برای استفاده از آن باید یک کیسه را به مدت یک دقیقه داخل آب گرم قرار داده سپس روی ناحیه مورد نظر قرار دهید، زمانی که احساس کردید کیسه خنک شده است آن را برداشته و چشم هایتان را بشویید. هر روز 2 الی 3 مرتبه از این روش استفاده کنید تا به هدفتان برسید.

4 . درمان گل مژه با آب سیر :

و اما آب سیر آخرین روشی است که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم. در این روش ابتدا باید یک حبه سیر را به خوبی له کنید تا عصاره آن خارج شود، آب به دست آمده را با استفاده از پنبه روی ناحیه مورد نظر بمالید. اگر می خواهید خیلی زود به خواسته تان برسید، هر روز 2 الی 3 بار این کار را انجام دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که سیر باعث سوزش چشم ها می شود بنابراین مراقب باشید به داخل چشم هایتان نفوذ نکند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن