بهداشت و سلامتدرمان

درمان کمر درد با طب سنتی

درمان کمر درد با استفاده از مواد طبیعی و موثر خانگی :

امروزه بسیاری از خانم ها و آقایان به دلایل مختلفی مانند استرس، اضافه وزن، بارداری، دوران قائدگی، افسردگی، انجام کارهای سخت و غیره دچار کمر درد می شوند. در این مطلب انواع روش های خانگی درمان کمر درد را برایتان آورده ایم که شما می توانید از آن ها در کنار روند درمانی خود استفاده کنید، جهت کسب اطلاعات بیشتر تا پایان این مطلب همراه ما باشید. 

روش های خانگی درمان کمر درد عبارت اند از :

1 . رفع کمر درد با روغن های گیاهی :

یکی از بهترین و موثرترین روش های رفع کمردرد، استفاده از روغن های گیاهی مانند بادام، اکالیپتوس، نارگیل، زیتون و غیره می باشد. ماساژ دادن کمر با روغن های طبیعی باعث افزایش گردش جریان خون می شود که این امر کاهش درد را به همراه خواهد داشت. در این روش ابتدا باید یکی از روغن های ذکر شده را به مدت چند دقیقه روی حرارت قرار دهید تا کمی گرم شود، سپس آن را روی نواحی مورد نظر مالیده و حدود 15 الی 20 دقیقه ماساژ دهید. این کار را 3 بار در طول روز انجام دهید تا به نتیجه دلخواهتان دست یابید.

درمان کمر درد
درمان کمر درد

2 . از بین بردن کمر درد با بابونه :

بابونه یکی دیگر از مواد طبیعی است که می توانید از آن برای از بین بردن کمر درد خود استفاده کنید. در این روش باید 1 قاشق سوپ خوری بابونه خشک شده ( و یا یک عدد چای کیسه ای بابونه ) را به یک فنجان آب داغ اضافه کرده و پس از 10 دقیقه میل نمایید.

3 . برطرف کردن کمر درد با نمک اپسوم :

نمک اپسوم دمای گرم و خواص فراوانی دارد که یکی از آن ها برطرف کردن کمر درد می باشد. برای استفاده از این روش کافی است 2 فنجان نمک اپسوم را به یک وان پر از آب گرم اضافه کرده و به مدت نیم ساعت درون آن بنشینید. یکی دیگر از روش های استفاده از نمک اپسوم بدین صورت است که باید آن را با مقداری آب ترکیب کنید تا به شکل خمیر دربیاید، سپس آن را روی نواحی مورد نظر بمالید، پس از گذشت مدت زمان حدود 20 دقیقه مراحل آبکشی را انجام دهید. تا زمان حصول نتیجه دلخواه، این کار را هر روز تکرار کنید.

4 . درمان کمر درد با گندم :

و اما گندم، آخرین ماده ای است که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم. برای استفاده از گندم باید یک مشت از آن را به مدت یک شب در آب بخیسانید، سپس آن را به همراه یک فنجان شیر روی حرارت قرار دهید تا چند دقیقه جوشیده و به مخلوط سفتی تبدیل شود، ترکیب به دست آمده را دو بار در روز مصرف کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن