جراحی زیباییزیبایی

درمان کبودی بعد از جراحی بینی

درمان کبودی بعد از جراحی بینی :

جراحی بینی یکی از سنگین ترین و پیچیده ترین عمل های زیبایی است و به همین دلیل ایجاد عوارضی همچون کبودی پوست کاملا طبیعی است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که هر چقدر مهارت و تجربه جراح بیشتر باشد شما شاهد عوارض کمتری خواهید بود بنابراین در انتخاب پزشک خود به خوبی دقت کنید، همچنین مراقبت های لازم قبل و بعد از عمل نیز بسیار حائز اهمیت است. جهت آشنایی با روش های درمان کبودی بعد از جراحی بینی تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

نکات مهم قبل از عمل بینی عبارت اند از :

همانطور که اشاره کردیم مراقبت های لازم قبل از عمل نیز می تواند به جلوگیری از کبود شدن بیش از حد پوست کمک کند که این اقدامات به شرح زیر می باشد :

1 . مصرف داروهایی که باعث افزایش غلظت خون می شوند را به مدت 2 هفته قبل از عمل قطع کنید.

2 . از مصرف مکمل و داروهای گیاهی خودداری نمایید.

3 . مصرف الکل، قهوه و سایر نوشیدنی های کافئین دار ممنوع می باشد.

روش های خانگی رفع کبودی بعد از جراحی بینی :

1 . درمان کبودی بعد از جراحی بینی با کمپرس یخ :

استفاده از کمپرس یخ یا سرد، یکی از ساده ترین روش های از بین بردن کبودی می باشد. برای استفاده از این روش کافی است چند تکه یخ را لا به لای یکی پارچه تمیز قرار داده سپس آن را به مدت 10 الی 15 دقیقه روی نواحی که کبوده شده است قرار دهید. این کار را چند بار در روز تکرار کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

درمان کبودی بعد از جراحی بینی
درمان کبودی بعد از جراحی بینی

2 . استراحت :

با توجه به ایجاد برش و زخم های زیاد روی بینی، بدن شما به انرژی زیادی برای ترمیم آن ها نیاز دارد بنابراین حداقل یک هفته پس از عمل را به خوبی استراحت کنید ( اگر نیاز به مرخصی از مدرسه، دانشگاه یا محل کار دارید از قبل هماهنگ کنید ). این نکته را نیز در نظر داشته باشید که هنگام استراحت باید دو عدد بالش زیر سر خود بگذارید تا به بینی تان فشار وارد نشود.

3 . درمان کبودی بعد از جراحی بینی با مصرف ویتامین K :

یکی از بهترین روش های جلوگیری از افزایش خونریزی و کبودی پوست، مصرف ویتامین K  می باشد بنابراین حتما از مواد غذایی حاوی این ویتامین مانند سبزیجات، اسفناج، شلغم و غیره استفاده کنید.

4 . استفاده از آب گرم :

کمپرس یخ باعث قطع شدن خونریزی می شود بنابراین پس از استفاده از آن به مدت 48 ساعت، از آب گرم برای از بین بردن خون مردگی های زیر پوست استفاده کنید. این کار را می توانید با کمک یک حوله گرم انجام دهید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن