بهداشت و سلامتدرمان

درمان نارسایی قلبی

درمان نارسایی قلبی

برای درمان نارسایی قلبی لازم است که علت و علائم بیماری تشخیص داده بشود و سپس اقدامات درمانی برای کنترل علائم و علت بیماری انجام بشود. شما ممکن است به دلیل نارضایتی از علائمی که سلامتتان را درگیر کرده به پزشک مراجعه کنید و متوجه شوید به نارسایی قلبی مبتلا هستید. در این مرحله مهمترین وظیفه پزشک شما تشخیص علت بیماری است.

گاهی فشار خون بالا یا دیابت می تواند علت نارسایی قلبی باشد که باید اقدامات درمانی برای کنترل فشار خون و یا قند خون انجام گیرد و یک رژیم غذایی مناسب برای بیماران نارسایی قلبی تنظیم شود. در مواردی که نارسایی قلبی به دلیل مشکلات و بیماری های مربوط به خود قلب (ماهیچه قلب یا دریچه ها) می باشد، متخصص قلب و عروق تمرکز خود را به روی احیای عملکرد قلب می گذارد.

راه های درمان نارسایی قلب

  • اگر علت نارسایی قلبی دیابت، فشار خون یا مصرف داروی خاصی باشد بهترین اقدام کنترل و درمان این عوامل است.
  • اصلاح سبک زندگی شامل خوردن غذاهای سالم با نمک و روغن کمتر، اجتناب از هر گونه دخانیات و نوشیدنی الکلی، ورزش منظم و مداوم، کنترل استرس و کاهش وزن می باشد.
  • گاهی با تجویز چند دارو پزشک می تواند بیماری را کنترل کند.
  • اگر علت نارسایی قلبی گرفتگی عروق باشد، انجام آنژیوپلاستی یا جراحی پیوند عروق قلب می تواند راه درمان باشد.
  • گاهی علت نارسایی قلبی مشکل در دریچه ها، بطن یا … می باشد که همه این مشکلات راه های درمان و جراحی های مختص به خود را دارند.
  • قلب مصنوعی
درمان نارسایی قلبی
درمان نارسایی قلبی

اینکه کدام روش درمانی از میان تمام اقدامات درمانی که در قسمت قبل معرفی کردیم، برای یک بیمار مناسب است بستگی به حال عمومی بیمار، شدت بیماری، پرونده پزشکی بیمار و نظر جراح دارد.

گاهی بیمار توام با نارسایی قلب به بیماری های دیگری هم مبتلا است که امکان انتخاب روش درمان را برای پزشک محدودتر می کند اما با تمام این صحبت ها اگر بخواهیم آخرین راهی که پزشک برای درمان پیشنهاد می دهد را معرفی کنیم، آن پیوند قلب است.

وقتی پزشک از پیوند قلب صحبت می کند یعنی هیچ کدام از روش های دارویی و جراحی نتوانسته بهبودی را برای بیمار حاصل کند هر چند خود روش پیوند قلب علاج قطعی نیست اما در بسیاری از موارد بیماران پس از پیوند سلامت خود را به دست می آورند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن