بهداشت و سلامتدرمان

درمان ضعف بدن

روش های خانگی درمان ضعف بدن

ضعف بدن به دلایل مختلفی مانند کمبود مواد مغذی، استرس، بیماری خاص، ضعف سیستم ایمنی، خواب ناکافی و غیره ایجاد می شود بنابراین این حالت نشان دهنده یک مشکل درون بدن بوده و بیماری محسوب نمی شود. بنابراین شما باید ابتدا علت را پیدا کرده و با رفع آن ضعف بدن خود را درمان کنید. در ادامه روش های خانگی درمان ضعف بدن را برایتان آورده ایم، جهت کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

درمان ضعف بدن با انگور هندی

انگور هندی و یا آملا سرشار از مواد معدنی مانند آهن، پروتئین، کربوهیدرات و غیره است و به همین دلیل می تواند با تقویت سیستم ایمنی، ضعف را از بین ببرد. برای استفاده از این روش کافی است مقداری از آملا را در دستگاه میکس کرده و هفته ای سه مرتبه بنوشید. در صورت تمایل می توانید از عسل برای شیرین کردن نوشیدنی خود استفاده نمایید.

از بین بردن ضعف با جنسینگ

جنسینگ یکی دیگر از مواد طبیعی موثر برای از بین بردن ضعف بدن می باشد. در این روش ابتدا باید ریشه جنسینگ را به صورت قطعات نازک برش داده سپس با 3 فنجان آب بجوشانید، هر روز یک فنجان و به مدت سه روز پیاپی از این نوشیدنی میل کنید تا به نتیجه دلخواهتان دست یابید. این نکته را در نظر داشته باشید که این گیاه برای افراد دارای دیابت و فشار خون بالا مناسب نبوده و بهتر است آن ها از سایر روش های ذکر شده استفاده نمایند.

علت ضعف بدن

درمان ضعف بدن با انبه

انبه یک میوه شگفت انگیز با خواص فراوان است که یکی از آن ها درمان ضعف بدن می باشد. این میوه قند را به گلوکز تبدیل کرده و به همین دلیل بسیاری از ورزشکاران از آن برای افزایش انرژی خود استفاده می کنند. هر روز مقداری پودر هل را روی تکه های انبه بپاشید و میل نمایید.

بهبود ضعف بدنی با موز

موز یکی دیگر از میوه های موثر برای بهبود ضعف بدن می باشد. این میوه سرشاز از فروکتوز، گلوکز و ساکاروز بوده و همین امر باعث افزایش انرژی بدن می شود. همچنین پتاسیم موجود در موز قند را به انرژی تبدیل می کند. برای جلوگیری از احساس ضعف و گرسنگی، موز را با مقداری عسل ترکیب کرده و میل نمایید.

درمان ضعف بدن با تخم مرغ

اسید فولیک، آهن، پروتئین و ریبوفلاوین موجود در تخم مرغ تاثیر زیادی در جلوگیری از ضعف و خستگی دارد. شما می توانید غذاهای مختلف حاوی تخم مرغ مانند املت، ساندویچ و غیره درست کرده و میل نمایید.

کاهش ضعف با روغن نارگیل

امروزه بسیاری از افراد از انواع روغن های گیاهی برای درمان انواع مشکلات خود استفاده می کنند که از بین بردن ضعف بدن نیز از این قائله مستثنی نیست. بنابراین در صورت تمایل می توانید از روغن نارگیل برای پخت و پز استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا