بهداشت و سلامتدرمان

درمان ضعف اعصاب

روش های خانگی درمان ضعف اعصاب

ضعف اعصاب یکی از بیماری های روحی و روانی است که به دلایل مختلفی مانند فشار و استرس، اعصاب زوال یافته، آسیب عصبی، رژیم غذایی و سبک زندگی ناسالم، آسیب عصبی، التهاب و فشرده شدن اعصاب ایجاد می شود. از مهم ترین علائم این بیماری می توان به خستگی، بی خوابی، سردرد و یا حتی افسردگی اشاره کرد. در ادامه روش های خانگی درمان ضعف اعصاب را برایتان آورده ایم که می توانید از آن ها در کنار درمان تحت نظر پزشک استفاده نمایید.

درمان ضعف اعصاب با نمک اپسوم

استفاده از نمک اپسوم یکی از بهترین روش های  خانگی درمان ضعف اعصاب می باشد. برای استفاده از این روش کافی است یک فنجان نمک اپسوم را به وان پر از آب اضافه کرده و به مدت 15 الی 20 دقیقه درون آن بنشینید. اینکار را 3 بار در هفته انجام دهید تا به نتیجه مطلوبی برسید.

تقویت اعصاب با ماساژ روغن

امروزه بسیاری از افراد از روغن های گیاهی برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می کنند که ضعف اعصاب نیز از این قائله مستثنی نیست. در این روش به روغن کنجد یا بادام نیاز دارید. نیم ساعت قبل از رفتن به حمام بدن خود را با یکی از روغن های ذکر شده ماساژ دهید. اینکار را هر روز انجام دهید تا به هدفتان دست یابید.

تقویت اعصاب

درمان ضعف اعصاب با بابونه

بابونه یک گیاه شگفت انگیز با خواص فراوان است که یکی از آن ها درمان ضعف اعصاب می باشد. ابتدا 1 الی 2 قاشق چایخوری بابونه خشک را به یک فنجام آب جوش اضافه کرده و پس از 5 دقیقه میل نمایید. می توانید از عسل برای شیرین کردن دمنوش خود استفاده کنید.

آرامش اعصاب با چای سبز

مصرف چای سبز یکی دیگر از روش های تقویت اعصاب می باشد. برای استفاده از این روش کافی است یک قاشق چایخوری چای سبز را داخل یک فنجان آب جوش ریخته و پس از 5 دقیقه میل نماییدو همچنین می توانید از چای سبز کیسه ای استفاده کنید. برای رسیدن به نتیجه دلخواه، روزی 3 بار از این نوشیدنی میل کنید.

درمان ضعف اعصاب با آب درمانی

دوش گرفتن با آب گرم یا سرد به تقویت اعصاب کمک می کند. پس از دوش گرفتن معمول خود را با آب سرد به پایان برسانید و یا یک حوله تمیز را با آب سرد خیس کرده و روی بدن خود بمالید. شما می توانید با آب ولرم نیز دوش بگیرید اما باید آن را با آب سرد تمام کنید.

تقویت اعصاب با امگا 3

در این روش نیاز به انجام کار خاصی نبوده و کافی است غذاهای دریایی مانند ماهی مخالی، صدف، ساردین، سالمون و تن ماهی را در رژیم غذایی خود قرار دهید. همچنین می توانید با مشورت با پزشک، از مکمل های اضافی استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا