پوست و موزیبایی

درمان سیاهی زیربغل و کشاله ران

درمان سیاهی زیربغل و کشاله ران با مواد طبیعی :

بسیاری از خانم ها با مشکل تیرگی زیربغل و کشاله ران مواجه هستند که این عارضه به دلایل مختلفی مانند اصطکاک لباس، برخی از بیماری ها، تغییرات هورمونی، تعرق بیش از حد، اصلاح با تیغ و غیره به وجود می آید. تکنیک های مختلفی برای درمان سیاهی زیربغل و کشاله ران وجود دارد که برخی از آن ها موثر بوده اما هزینه زیادی دارند بنابراین بسیاری از افراد نمی توانند از آن ها استفاده کنند اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید نگران نباشید چرا که ما در این مطلب انواع روش های خانگی رفع تیرگی زیربغل و کشاله ران را برایتان آورده ایم جهت کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

روش های خانگی رفع تیرگی زیربغل و کشاله ران عبارت اند از :

1 . از بین بردن سیاهی زیربغل و کشاله ران را پوست پرتقال :

پوست پرتقال یکی از بهترین و موثرترین روش های از بین بردن سیاهی زیربغل و کشاله ران می باشد. برای استفاده از این ماسک ابتدا باید پوست پرتقال را زیر نور خورشید قرار دهید تا کاملا خشک شود سپس با استفاده از آسیاب پودر کنید. 2 قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال را با مقداری آب یا شیر ترکیب کنید تا خمیر شود سپس آن را به مدت 10 الی 20 دقیقه روی نواحی مورد نظر قرار دهید و در نهایت پوستتان را بشویید. این کار را دو بار در هفته تکرار کنید تا به نتیجه دلخواهتان دست یابید.

درمان سیاهی زیربغل و کشاله ران
درمان سیاهی زیربغل و کشاله ران

2 . برطرف کردن سیاهی زیربغل و کشاله ران با خیار :

خیار یکی دیگر از مواد طبیعی است که تاثیر زیادی در برطرف کردن سیاهی زیربغل و کشاله ران دارد. همچنین خیار به دلیل داشتن آب فراوان به درخشان کردن پوست نیز کمک می کند. برای استفاده از این روش کافی است حلقه های خیار را روی نواحی مورد نظر ماساژ دهید و حدود 10 الی 15 دقیقه زمان دهید تا مواد مغذی آن جذب پوستتان شود، در نهایت با استفاده از آب سرد پوستتان را بشویید.

خیار به تنهایی می تواند تیرگی های پوست را از بین ببرد اما برای نتیجه گیری بهتر و سریع تر می توانید از مقداری آب لیمو و زردچوبه در کنار خیار له شده استفاده کنید.یکی از روش های ذکر شده را انتخاب کرده و تا زمان حصول نتیجه دلخواه هر روز انجام دهید.

3 . درمان سیاهی زیربغل و کشاله ران با پاپایا :

پاپایا آخرین روشی است که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم. برای استفاده از این ماده طبیعی کافی است پاپایا له شده را روی نواحی مورد نظر بمالید، پس از گذشت مدت زمان حدود 15 الی 15 دقیقه پوستتان را با آب سرد بشویید. در صورت تمایل می توانید از عسل و ماست در کنار پاپایا استفاده کنید. هر روز از این ماسک استفاده کتید تا به نتیجه مورد نظرتان برسید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن