بهداشت و سلامتجراحی زیباییدرمانزیبایی

درمان زگیل پوستی با فریز

درمان زگیل پوستی با فریز

کرایوتراپی که با نام های سرما درمانی و فریز کردن نیز معرفی می شود، یک روش نتیجه بخش و موثر در درمان انواع زگیل های پوستی می باشد به همین دلیل در این مقاله به موضوع درمان زگیل پوستی با فریز می پردازیم تا اطلاعات لازم و کافی را در اختیار مخاطبان سایت طبیبکده قرار دهیم.

زگیل ها معمولا در انگشتان، نزدیک ناخن ها، روی دست ها، کف پا، در اطراف چشم، اطراف بینی، پشت گردن و ناحیه تناسلی به وجود می آیند. زگیل ها انواع مختلفی دارند و هر کدام نام و ظاهری مشخص دارد :

  • زگیل معمولی : این نوع زگیل روی دست ها و انگشتان ایجاد می شود و رگ های خونی لخته شده ریز به صورت نقاط سیاه روی آنها قابل رویت است.
  • زگیل پلانتار : این نوع زگیل توده‎ کوچکی است که به طور معمول روی پاشنه پا یا قسمت‌های متحمل فشار وزن در بدن ایجاد می‎ شود.
  • زگیل موزاییکی : وقتی زگیل ها به صورت گروهی در کنار هم به وجود می آیند، زگیل موزاییکی نامیده می شوند. این زگیل ها به رنگ های صورتی یا قهوه ای تیره روی پوست ظاهر می شوند
  • زگیل مسطح : در پشت دست و بازوها دیده می شوند و می توانند گرد یا بیضی شکل باشند و معمولاً بین 1 تا 3 میلی متر قطر دارند. رنگ آن ها از قهوه ای مایل به زرد تا صورتی مایل به قرمز و گوشتی متغیر است. 
  • زگیل تناسلی : در ناحیه تناسلی ایجاد می شود و از طریق تماس پوستی منتقل می شود. هم رنگ پوست یا به رنگ قرمز و صورتی دیده می شود
درمان زگیل پوستی با فریز
درمان زگیل پوستی با فریز

مراحل انجام سرما درمانی زگیل پوستی

کرایوتراپی یک درمان ارزان، نتیجه بخش و بدون عوارض است و در بسیاری از موارد نسبت به روش های مشابه درمانی مثل لیزر، درد کمتری ایجاد می کند. در ابتدا به متخصص پوست مراجعه می کنید تا ضایعه پوستی و نوع زگیل شما تشخیص داده شود. در سرما درمانی نیتروژن مایع درون وسیله ای به نام کرایواسپری قرار دارد که پزشک با توجه به ابعاد و عمق زگیل، این ماده را روی زگیل می پاشد. در برخی موارد با یک جلسه درمان حاصل می شود اما گاهی لازم است که چند جلسه بروید تا زگیل ها کاملا برطرف شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن