پوست و موزیباییماسک

درمان خانگی جوش صورت با ماسک های طبیعی و موثر

درمان خانگی جوش صورت با ماسک های طبیعی و موثر

در این مطلب می خواهیم به توضیح درمان خانگی جوش صورت بپردازیم. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که درست زمانی که به یک میهمانی و مراسم خاص دعوت شده اید سر و کله جوش های صورت پیدا می شود که به اصطلاح به آن جوش مجلسی می گویند. در این مواقع بهترین و کم هزینه ترین راه استفاده از روش های رفع جوش صورت با طب سنتی می باشد که در ادامه مطالب به چند مورد از این روش ها اشاره کرده ایم با ما همراه باشید.

روش های رفع جوش صورت با طب سنتی :

1 _ درمان جوش صورت با یخ

یکی از بهترین روش های درمان خانگی جوش صورت استفاده از یخ می باشد. یخ باعث کاهش التهاب می شود همچنین به از بین رفتن چربی و میکروب اضافی کمک می کند.

یخ را داخل یک تکه پارچه بگذارید و به مدت چند ثانیه روی جوش ها قرار دهید چند دقیقه فرصت بدهید و مجدد این کار را تکرار کنید. هر روز چند مرتبه از یخ استفاده کنید تا جوش هایتان به طور کامل از بین بروند.

2 _ از بین بردن جوش صورت با روغن زیتون

یکی دیگر از روش های رفع جوش صورت با طب سنتی روغن زیتون است. روغن زیتون حاوی ویتامین، آنتی اکسیدان و آهن است که  در رفع جوش صورت بسیار موثر است. همچنین روغن زیتون با ترمیم پوست به درمان جای جوش نیز کمک می کند.

هر شب قبل از خواب مقداری روغن زیتون به صورتتان بزنید و به مدت چند دقیقه ماساژ دهید تا به خورد پوستتان برود سپس یک پارچه و یا حوله تمیز را با آب گرم خیس کنید و به آرامی چربی های اضافی روی صورتتان را پاک کنید. بعد از چند دقیقه صورتتان را با آب ولرم شست و شو دهید. تا زمان حصول نتیجه دلخواه هرشب این کار را تکرار کنید.

درمان خانگی جوش صورت
درمان خانگی جوش صورت

3 _ رفع جوش صورت با ماست

ماست یکی از مواد طبیعی بسیار موثر برای مراقبت از پوست می باشد که علاوه بر روشن کردن پوست برای رفع جوش زیر پوستی صورت نیز از آن استفاده می شود. مقداری ماست را با چند قطره آبلیمو ترکیب کرده و به مدت 15 دقیقه بر روی صورتتان بگذارید. هفته ای چند مرتبه از این ماسک استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه دست یابید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن