پوست و موزیبایی

روش های خانگی درمان جای سوختگی پوست

درمان جای سوختگی پوست با طب سنتی :

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با استفاده از مواد مختلف مانند آب جوش، روغن داغ و غیره پوست خود را سوزانده اید. جای سوختگی تاثیر زیادی در کاهش زیبایی پوست دارد و به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال درمان آن هستند. امروزه از تکنیک های مختلفی مانند کربوکسی تراپی، میکرونیدلینگ و غیره برای درمان جای سوختگی پوست استفاده می شوند که هزینه بالایی دارند. در این مطلب انواع روش های خانگی از بین بردن جای سوختگی پوست با طب سنتی را برایتان آورده ایم جهت کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

روش های خانگی از بین بردن جای سوختگی پوست عبارت اند از :

1 . رفع جای سوختگی پوست با جو دوسر :

استفاده از جو دوسر یکی از بهترین و موثرترین روش های رفع جای سوختگی پوست است. این ماده طبیعی می تواند علائم سوختگی مانند احساس خارش را به سرعت کاهش دهد. در این روش باید 1 فنجان جو دوسر را با مقداری آب ترکیب کرده سپس روی نواحی مورد نظر قرار دهید، پس از گذشت مدت زمان حدود 20 دقیقه پوستتان را بشویید. جو دوسر به تنهایی موثر است اما برای نتیجه گیری بهتر و سریع تر می توانید آن را به همراه مقداری جوش شیرین استفاده کنید. تا زمان رسیدن به نتیجه دلخواه این کار را هر روز تکرار کنید.

درمان جای سوختگی پوست
درمان جای سوختگی پوست

2 . برطرف کردن جای سوختگی پوست با لیمو و گوجه فرنگی :

ترکیب لیمو و گوجه فرنگی می تواند با از بین بردن سلول های آسیب دیده، به برطرف کردن جای سوختگی پوست کمک کند. برای استفاده از این روش ابتدا باید پوستتان را با آب سرد بشویید، لیمو را روی نواحی سوخته شده بمالید و اجازه دهید تا خشک شود، این بار با گوجه فرنگی ماساژ دهید. توصیه می شود این کار را دوبار در روز انجام دهید تا به نتیجه دلخواهتان دست یابید.

3 . بهبود جای سوختگی پوست با روغن بادام :

امروزه بسیاری از افراد از انواع روغن های گیاهی مانند بادام برای درمان عارضه های پوستی استفاده می کنند بنابراین شما نیز می توانید از آن ها برای بهبود جای سوختگی پوست کمک بگیرید. برای این کار کافی است هر روز محل مورد نظر را با روغن ماساژ دهید تا به هدفتان برسید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن