پوست و موزیبایی

درمان جای جوش

درمان جای جوش : روش های خانگی رفع جای جوش

جای جوش بر روی صورت تاثیر زیادی در کاهش زیبایی چهره دارد بنابراین بسیاری از افراد به دنبال درمان جای جوش با هزینه کم می باشند. روش های خانگی رفع جای جوش ممکن است نسبت به تکنیک های نوین کمی زمانبر باشد اما قطعا تاثیرگذار و به صرفه تر است. در ادامه مطالب به توضیح روش های از بین بردن جای جوش با استفاده از مواد طبیعی پرداخته ایم با ما همراه باشید.

روش های خانگی از بین بردن جای جوش :

درمان جای جوش با گوجه فرنگی

تکه های گوجه فرنگی باعث کم رنگ شدن جای جوش می شود. دلیل آن ناشی از ویتامین A و کاروتن ها در گوجه فرنگی است که نه تنها رنگ قرمز دارند بلکه ترکیبی از آنتیاکسیدانی هستند که می توانند بافت های آسیب دیده را بهبود بخشیده و رشد سلول های سالم را ترویج دهند.
درمان جای جوش
درمان جای جوش

محو کردن جای جوش با ماسک شنبلیله

برای رفع جای جوش و اسکار پوست صورت خمیری از پودر دانه های رسیده شنبلیله و آب تهیه کنید و مانند ماسک بر روی صورتتان قرار دهید. تا حد ممکن که می توانید تحمل کنید اجازه دهید این خمیر روی پوستتان باقی بماند.
روش دیگر : می توانید چند دانه شنبلیله را در مقداری آب بجوشانید، با هم ترکیبشان کنید و وقتی که سرد شد آن را به صورتتان بمالید.

رفع جای جوش با روغن زیتون

شما باید از روغن زیتون برای پخت و پز استفاده کنید زیرا نه تنها اشتها آور است بلکه می تواند جای جوش را نیز کم رنگ تر کند روغن زیتون را کمی بر روی پوست ماساژ دهید، پوست را صاف و جای جوش را کاهش می دهد. روغن زیتون دارای آنتی اکسیدان های طبیعی است به همین دلیل است که در سراسر جهان برای بسیاری از مزایای بهداشتی استفاده می شود و یکی از بهترین گزینه های درمان خانگی برای رفع جای جوش است.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن