بهداشت و سلامتبیماری ها

درمان تبخال با استفاده از مواد طبیعی

درمان تبخال با طب سنتی :

تبخال نوعی ویروس غیر فعال است که در صورت ضعف سیستم دفاعی بدن، در اطراف لب ظاهر می شود. این عارضه پوستی درمان خاصی ندارد اما شما می توانید آن را با استفاده از مواد طبیعی از بین ببرید. در این مطلب انواع روش های خانگی درمان تبخال را برایتان آورده ایم، جهت کسب اطلاعات بیشتر همراه ما بمانید.

روش های خانگی درمان تبخال عبارت اند از :

1 . رفع تبخال با سرکه سیب :

یکی از بهترین و موثرترین روش های رفع تبخال، استفاده از سرکه سیب می باشد. این ماده طبیعی به دلیل داشتن خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کنندگی، تاثیر زیادی در از بین بردن ویروس ها دارد. برای استفاده از این روش باید یک تکه پنبه را به سرکه آغشته کرده و روی نواحی مورد نظر بمالید. این کار را 2 الی 3 بار در روز انجام دهید تا به نتیجه دلخواهتان دست یابید. این نکته را در نظر داشته باشید که سرکه باعث سوزش پوست می شود که کاملا قابل تحمل بوده و پس از چند دقیقه از بین می رود.

درمان تبخال
درمان تبخال

2 . برطرف کردن تبخال با سیر :

سیر یکی دیگر از مواد طبیعی است که به برطرف کردن تبخال کمک می کند. سیر دارای خواص ضد باکتریایی، ضد ویروسی و ضد قارچی است و همین امر تاثیر زیادی در رفع ورم و التهاب پوست دارد. در این روش باید یک حبه سیر را از وسط برش داده و به مدت 10 الی 15 دقیقه روی ناحیه مورد نظر قرار دهید. اگر می خواهید خیلی زود به هدفتان برسید، این کار را 4 الی 5 بار در روز تکرار کنید. سیر هم همچون سرکه باعث ایجاد سوزش می شود که کاملا طبیعی بوده و پس از چند دقیقه کاهش می یابد.

3 . درمان تبخال با شیرین بیان :

و اما شیرین بیان آخرین ماده ای است که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم. این گیاه سیستم ایمنی بدن را برای مبارزه با ویروس تبخال تقویت می کند. برای استفاده از شیرین بیان باید 1 قاشق سوپ خوری از آن را با مقداری آب ترکیب کرده و روی تبخال قرار دهید، 1 الی 2 ساعت زمان دهید تا مواد مغذی جذب پوستتان شود و در نهایت پوستتان را بشویید. هر روز 3 الی 4 بار از این روش استفاده کنید تا به هدفتان دست یابید. این نکته را در نظر داشته باشید که پوست برخی از افراد به این گیاه حساس بوده و واکنش نشان می دهد اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید از سایر روش های ذکر شده کمک بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن