بهداشت و سلامتدرمان

درمان بوی بد دهان با مواد طبیعی

درمان بوی بد دهان با مواد طبیعی :

بوی بد دهان که علت ها مختلفی هم دارد باعث آزار و اذیت دیگران و کاهش اعتماد به نفس فرد می شود. اگر به دنبال روش های خانگی درمان بوی بد دهان هستید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

علل بوی بد دهان چیست؟

  • برخی بیماری ها مانند عفونت لثه و گلو ، رفلاکس معده ، دیابت و غیره
  • استفاده از دندان مصنوعی و یا ارتودنسی دندان
  • پوسیدگی دندان
  • مصرف غذاهای تند
  • خشک شدن آب دهان
  • کشیدن سیگار و سایر دخانیات
  • مصرف برخی داروها
  • عدم استفاده از کربوهیدرات

روش های خانگی درمان بوی بد دهان عبارت اند از :

1 . رفع بوی بد دهان با دانه شنبلیله :

یکی از روش های رفع بوی بد دهان استفاده از دانه شنبلیله می باشد برای این کار یک قاشق غذاخوری دانه شنبلیله را مانند چای دم کرده و بنوشید. اگر مدام دچار این مشکل می شوید روزانه یک لیوان از این چای مصرف کنید.

2 . از بین بردن بوی بد دهان با میخک :

میخک با خواص ضد باکتریایی که دارد تنفس شما را تمیز و تازه کرده و به از بین بردن بوی بد دهان کمک می کند. بعد از صرف هر وعده غذایی چند تکه میخک بجوید همچنین می توانید مانند روش قبل چای میخک را دم کرده و از آن استفاده کنید.

درمان بوی بد دهان
درمان بوی بد دهان

3 . خلاص شدن از بوی بد دهان با آب لیمو :

آب لیمو حاوی مواد اسیدی است که با ریشه کن کردن باکتری های داخل دهان در درمان بوی بد دهان بسیار موثر عمل می کند. شما می توانید یک قاشق سوپ خوری آب لیمو را با یک لیوان آب ترکیب کرده و آن را مانند دهان شویه قرقره کنید.

4 . درمان بوی بد دهان با سرکه سیب :

سرکه سیب یکی دیگر از مواد طبیعی که تاثیر زیادی در رفع بوی بد دهان دارد. سرکه سیب علاوه بر از بین بردن باکتری های داخل دهان ph دهان را نیز تنظیم می کند. مقداری سرکه سیب را داخل یک لیوان آب ریخته و هر روز صبح از آن به عنوان دهان شویه استفاده کنید.

5 . رفع با کتری های داخل دهان با دارچین :

دارچین سرشار از آلدهید سینامیک است که می تواند با از بین بردن باکتری ها شما از شر بوی بد دهان خلاص کند. یک قاشق چای خوری پودر دارچین را به همراه مقداری هل در یک کاسه آب حل کرده سپس بجوشانید. با استفاده از محلول به دست آمده دهانتان را شست و شو دهید.

6 . از بین بردن بوی بد دهان با جویدن آدامس :

یکی از ساده ترین روش های از بین بردن بوی بد دهان جویدن آدامس می باشد. آدامس با افزایش ترشح بزاق دهان به شما در رسیدن به هدفتا کمک می کند فقط این نکته را در نظر داشته باشید که برای حفظ سلامتی بدن بهتر است از آدامس های بدون قند استفاده کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن