پوست و موزیبایی

روش های خانگی درمان بود بد عرق بدن

درمان بوی بد عرق بدن با مواد طبیعی و موثر خانگی :

یکی از دغدغه های بسیاری از افراد به خصوص در فصل تابستان بوی بد عرق بدنشان است. به صورت کلی عرق کردن برای بدن مفید بوده و بوی بدی هم ندارد اما زمانی که با باکتری های روی پوست ترکیب شود بوی نامطبوعی ایجاد خواهد شد. در این مطلب انواع روش های خانگی درمان بوی بد عرق بدن را برایتان آورده ایم جهت کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

انواع روش های خانگی درمان بوی بد عرق بدن عبارت اند از :

1 . رفع بوی بد عرق با روغن درخت چای :

یکی از بهترین روش های رفع بوی بد عرق استفاده از روغ درخت چای است. این ماده طبیعی دارای خاصیت ضد باکتریایی وضد عفونی کنندگی بوده و به همین می تواند باکتری های موجود روی پوست را نابود کند، همچنین روغن درخت چای تاثیر زیادی در کاهش تعرق بیش از حد دارد. برای استفاده از این روش باید 2 قطره از روغن را با 2 قاشق غذاخوری آب ترکیب کرده سپس درون یک بطری اسپری بریزید. بعد از بیرون آمدن از حمام مقداری از آن را روی نواحی مورد نظر اسپری کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از این روش برای افرادی که پوست بسیار حساسی دارند ممنوع می باشد.

درمان بوی بد عرق بدن
درمان بوی بد عرق بدن

2 . برطرف کردن بوی بد بدن با شلغم :

یکی دیگر از روش های برطرف کردن بوی بد بدن استفاده از شلغم می باشد. این گیاه سرشار از ویتامین c بوده و همین امر به از بین بردن باکتری ها کمک می کند. در این روش باید چند عدد شلغم را در مخلوط کن له کرده سپس آب آن را در آورید، عصاره ی به دست آمده را روی نواحی که بسیار عرق می کند بمالید سپس اجازه دهید تا روی پوستتان خشک شود و در نهایت آن را با آب ولرم بشویید. این کار را هر روز صبح تکرار کنید. مصرف خود شلغم هم تاثیر زیادی در ضدعفونی کردن بدن دارد.

3 . درمان بوی بد عرق بدن با گوجه فرنگی :

و اما آخرین روشی که می خواهیم به شما عزیزان معرفی کنیم گوجه فرنگی می باشد. این ماده طبیعی پس از از بین بردن باکتری ها، حفره های پوست را می بنند و همین امر باعث کاهش تعرق خواهد شد. برای استفاده از گوجه فرنگی کافی آن را مانند شلغم له کرده سپس عصاره ی به دست آمده را در وان آب بریزید، چند دقیقه در وان دراز بکشید تا مواد مغذی عصاره گوجه فرنگی جذب پوستتان شود و در نهایت مراحل آبکشی را انجام دهید. شما می توانید هر روز از این روش استفاده کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن