تغذیه و تناسب اندام

خواص علف لیمو را بشناسید

علف لیمو چیست؟

علف لیمو یکی از گیاهان دارویی پرخاصیت است که از آن برای زیبایی پوست و درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. همچنین این گیاه به دلیل داشتن عطر خوش لیمو و طعم مرکبات، به عنوان مواد اولیه در غذاهای تایلندی کاربرد دارد. جهت آشنایی با انواع خواص لیمو تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

خواص علف لیمو برای پوست

علف لیمو به دلیل داشتن خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کنندگی تاثیر زیادی در پاکسازی پوست چرب و رفع آکنه دارد. همچنین این گیاه با تقویت بافت ها و بستن منافذ باز پوست از تجمع مجدد چربی ها جلوگیری می کند. این نکته را در نظر داشته باشید که برخی از محصولات حاوی علف لیمو باعث تحریک پوست می شوند بنابراین هنگام استفاده از آن ها مراقب باشید.

کاهش درد با علف لیمو

یکی دیگر از خواص علف لیمو کاهش دردهایی همچون سردرد میگرن است. همچنین این گیاه با بهبود گردنش خون تاثیر زیادی در تسکین گرفتگی عضلات ماهیچه و رگ به رگ شدن دارد. شما می توانید برای درمان آسیب های ورزشی مانند دررفتگی، آسیب های داخلی و کبودی نیز از علف لیمو کمک بگیرید.

فواید علف لیمو

درمان عفونت های قارچی

علف لیمو دارای خاصیت ضد عفونی کنندگی و ضد میکروبی است و به همین دلیل به درمان عفونت های قارچی، زخم پا، عفونت های دستگاه ادراری کمک می کند. متخصصان با توجه به تحقیقات انجام به این نتیجه رسیده اند که علف لیمو با مهار پاتوژن ها عفونت های قارچی را از بین می برد.

خواص علف لیمو برای پاکسازی بدن

از دیگر خواص علف لیمو می توان به پاکسازی بدن اشاره کرد. این گیاه خاصیت ادرارآوری داشته و به همین دلیل می تواند مواد سمی بدن را تصفیه و پاکسازی کند. سم زدایی به تنطیم اندام های مختلف بدن همچون کبد، کلیه، کاهش اسید اوره و از بین بردن چربی های اشباع شده کمک می کند بنابراین سعی کنید حتما از علف لیمو استفاده کنید تا بدن سالمی داشته باشید.

تقویت سیستم ایمنی بدن

تقویت سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با ویروس و انواع عوامل بیماری زا لازم و ضروری است بنابراین شما باید با استفاده از روش های مختلف مانند مصرف مواد غذایی سالم این کار را انجام دهید. یکی از روش تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده از علف لیمو است، این گیاه به دلیل داشتن خاصیت ضد التهابی مانع تولید سایتوکاین می شود. همچنین علف لیمو به بازسازی سیستم های حیاتی بدن مانند هضم، جذب بهتر مواد مغذی، تنفس و سیستم عصبی کمک می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا