پوست و مودهان و دندانزیبایی

خواص زغال برای پوست و مو و دندان

خواص زغال برای پوست و مو و دندان

در دهه اخیر گرایش به استفاده از مواد طبیعی و گیاهی در درمان و زیبایی افزایش پیدا کرده است و مردم ترجیح می دهند به جای مواد و داروهای شیمیایی از مواد طبیعی استفاده کنند. یکی از این مواد طبیعی پرخاصیت و جذاب که در زیبایی کاربرد فراوانی دارد، زغال فعال است که در مراکز خرید به راحتی یافت می شود. در این مقاله به خواص زغال برای پوست و مو و دندان می پردازیم.

ذغال فعال یک راه حل ارزان و سریع برای سفید کردن دندان ها

پودر زغال فعال را به کمی آب اضافه کنید تا به حالت خمیری درآید سپس به مدت 3 دقیقه دندان ها را مسواک بزنید. زغال علاوه بر سفید کردن دندان باکتری های مضر و عناصر ناسالم را از دهان و دندان پاک می کند و خطر بیماری های مربوط به لثه و حفره دهان را کم می کند.

فواید زغال فعال برای مو

از زغال هم می توان به عنوان ماسک تقویتی برای مو و هم برای شستشوی بهتر موها استفاده کرد. اگر کمی پودر زغال فعال را به شامپوی خود اضافه کنید تمامی سموم و آلودگی هایی که به موها چسبیده، از بین خواهد رفت. به عنوان یک ماسک تقویت کننده مو و دفع سلول های مرده کف سر می توانید کمی پودر ذغال فعال را با آب مخلوط کرده و به شکل لایه لایه به موها بمالید و پس از چند دقیقه موها را بشویید.

خواص زغال برای پوست و مو و دندان
خواص زغال برای پوست و مو و دندان

خواص زغال فعال برای پوست

انواع ماسک سیاه که در بسیاری از سالن های آرایشی برای پوست های مختلف استفاده می شود، تهیه شده از پودر زغال فعال است. از زغال فعال بیشتر به منظور لایه برداری پوست استفاده می شود چراکه چربی های اضافه پوست را می گیرد و سلول های مرده پوست را حذف می کند و به گردش بهتر خون کمک می کند. زغال فعال می تواند با مواد مختلفی مثل خاک رس، پودر ژلاتین، روغن های طبیعی مثل زیتون و روغن آرگان ترکیب شود و به یک ماسک طبیعی قوی و موثر تبدیل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا