جراحی زیباییزیبایی

جراحی پروتز سینه ( برجسته کردن سینه )

جراحی پروتز سینه ( برجسته کردن سینه )

جراحی پروتز سینه شایع ترین عمل زیبایی سینه جهت بزرگ کردن و برجسته کردن سینه می باشد. عمل پروتز سینه نوعی جراحی پلاستیک محبوب میان بانوان است. خانم هایی که دارای سینه های کوچک و نافرم هستند با اقدام به عمل زیبایی سینه و کاشت پروتز می توانند سینه های بزرگ و برجسته ای داشته باشند.

جراحی زیبایی سینه تنها به منظور کاشت پروتز و برجسته کردن پستان نمی باشد، برخی خانم ها به دلیل بیماری هایی مانند سرطان سینه پستان های خود را از دست داده اند. برخی دیگر هم پس از دوران شیردهی و یا با افزایش سن پستان هایشان تحلیل رفته و فرم بدی پیدا می کند که این دسته از افراد می توانند با انجام لیفت سینه پستان های افتاده خود را بالا بکشند.

جراحی پروتز سینه
جراحی پروتز سینه

عمل پروتز سینه ( برجسته کردن سینه )

قبل از انجام جراحی پروتز سینه طی یک جلسه مشاوره پزشک سینه بیمار را بررسی می کند و با در نظر گرفتن شرایط بیمار اندازه پروتز و نوع برش را مشخص می کند. در این عمل که حدود 1 الی 2 ساعت به طول می انجامد پس از انجام مراحل بیهوشی جراح در قسمت مورد نظر ( زیر بغل، هاله دور سینه و یا چین زیر سینه ) برشی ایجاد می کند سپس پروتز را به گونه ای داخل پستان قرار می دهد که جا به جا نشود و در نهایت محل برش را با بخیه میبندند.

دوره نقاهت پس از جراحی پروتز سینه

دوره نقاهت پس از عمل 2 هفته به طول می انجامد که هفته اول آن کمی سخت و دردناک است. نخ های استفاده شده برای بخیه در این جراحی قابلیت جذب شدن داشته و خود به خود جذب بدن می شود و دیگر نیازی به کشیدن ندارد. سینه ها تا 6 ماه پس از عمل ورم دارد که این امر طبیعی است. در هفته های اول پس از عمل از انجام فعالیت های سنگین همچنین ورزش کردن خودداری نمایید.

سوالات متداول جراحی پروتز سینه

1 _ کدام نوع پروتز سینه مناسب تر است؟

پروتز ها در دو نوع سرم نمکی و سیلیکونی تولید می شوند که تفاوت هایی با یکدیگر دارند اما هر دو برای استفاده بسیار مطمئن و مناسب می باشند. پزشک جراح در جلسه مشاوره با توجه به شرایط و نیاز بیمار نوع پروتز را مشخص می کند. امروزه استفاده از پروتزهای سیلیکونی پرکاربرد تر از پروتزهای سرم نمکی می باشد.

2 _ آیا جای بخیه بر روی سینه باقی می ماند؟

در تمامی جراحی ها جای زخم ناشی از برش و بخیه باقی می ماند اما در عمل پلاستیک جراحان سعی می کنند برش ها را در قسمت هایی که در معرض دید کمتری قرار دارد ایجاد کنند همچنین در صورت مراقبت از بخیه ها پس از عمل جای این زخم ها با گذشت زمان کمرنگ می شود.

3 _ آیا پروتزها ظاهر طبیعی دارند؟

طبیعی بودن یا نبودن پروتز ها بستگی به اندازه پروتز استفاده شده بستگی دارد.

4 _ جراحی پروتز سینه چه عوارضی دارد؟

عمل پروتز سینه در صورتی که توسط یک جراح متخصص و باتجربه انجام شود عملی ایمن می باشد به هرحال هر نوع جراحی یکسری عوارض جانبی به همراه دارد که در حالی که با رعایت نکات قبل و بعد از عمل می توانید از بروز این عوارض جلوگیری کنید. در صورت کاشت غیراستاندارد پروتز ممکن است عوارضی مانند جا به جا شدن پروتز به محل دیگر و بروز عفونت را در پی داشته باشد که در این شرایط فورا باید پروتز را از بدن خارج کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا